دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در تهران برگزار می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در تهران برگزار می گردد.

دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در تهران برگزار می گردد

ابوطالب قاسمی گفت: دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز به عنوان اقدامی مشترک از سوی دانشکده گردشگری و شتاب دهنده فاخر بوم دانشگاه علم و فرهنگ، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان توسعه تجارت ایران با هدف تبیین فعالیت های گردشگری منطبق با معیارهای محیط زیست یا حوزه سبز 23 تا 25 بهمن سال جاری در سالن سبز محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.

وی گفت: مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم همزمان با اولین روز برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با ایراد سخنرانی صاحب نظران و مقامات این حوزه 23 بهمن از ساعت 11 در سالن سبز محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع می گردد و با برپایی پنل تخصصی بازاریابی و صادرات خدمات گردشگری با موضوع گردشگری سبز پیش خواهد رفت.

قاسمی با تشریح برنامه های روز دوم و سوم سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در حاشیه نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران اضافه نمود: برگزاری پنل های تخصصی کارآفرینی گردشگری خوراک ایران، آینده پژوهی گردشگری سلامت ایران، کارگاه آشنایی با ارزش های محیط زیست در کلانشهر شیراز از دیدگاه تورگردانان، پنل فناوری های سبز و ارتباطات در گردشگری، سرمایه گذاری های سبز در گردشگری و اجرای مراسم اختتامیه در ظهر روز سوم 25 بهمن نیز تشکیل دهنده سایر برنامه های این رویداد هستند.

سرپرست دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: در رویداد سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز کوشش شده تا خدمات گردشگری پایدار، سازگار با محیط زیست و تقویت مسئولیت اجتماعی با دعوت از اندیشمندان، متخصصین، تشکل های علمی، صنفی و پژوهشگران متخصص این حوزه تبیین و آخرین مباحث علمی و جهانی مرتبط مورد آنالیز قرار گیرد.

وی گفت: دوره دوم این سمپوزیوم در ادامه دوره نخست این رویداد که پاییز سال جاری برگزار گردید، برپا خواهد شد و اکنون دیگر سرمایه گذاری های سازگار با محیط زیست موضوع روز و مورد بحث گردشگران و سرمایه گذاران است و این مبحث در کانون توجه عموم فعالین این حوزه قرار گرفته است.

قاسمی از عموم اندیشمندان، متخصصان و علاقمندان به این حوزه دعوت کرد تا با شرکت در این رویداد علمی و تخصصی موجبات هم افزایی تجارب و دانش افزایی سرمایه گذاری های سبز در اکوسیستم گردشگری کشور را فراهم نمایند.

هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران از 23 تا 26 بهمن سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دایر خواهد بود و سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز نیز در حاشیه این رویداد در سه روز ابتدایی نمایشگاه برگزار خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 بهمن 1402 بروزرسانی: 12 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14752

به "دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در تهران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین سمپوزیوم ملی گردشگری و سرمایه گذاری سبز در تهران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید