دل آزار معروف گردشگری ما؛ جاذبه گردشگری ژاپن شد!

به گزارش کنفرانس هکا، یکی از جاذبه های عجیب و مورد علاقه گردشگران خارجی در ژاپن بازدید از سرویس های بهداشتی است و حتی یک تور دوساعته نیز برای تماشاِ این سرویس های بهداشتی فوق مدرن برای گردشگران ترتیب داده شده است.

دل آزار معروف گردشگری ما؛ جاذبه گردشگری ژاپن شد!

خبرنگاران: در حالی که شرایط فاجعه بار سرویس های بهداشتی کشور ما خاری در چشم جهانگردی است و جهانگرد خارجی و داخلی را متاثر می گند بازدیدنمایندگان توکیو اکنون می توانند در کنار تماشای معابد و شکوفه های گیلاس، به تماشای شگفتی های مدرن تر شهر بروند؛ توالت های عمومی.

یکی از جاذبه های عجیب و مورد علاقه جهانگردان خارجی در ژاپن بازدید از سرویس های بهداشتی است و حتی یک تور دوساعته نیز برای تماشاِ این سرویس های بهداشتی فوق مدرن برای جهانگردان ترتیب داده شده است. از آن جهت که، این سرویس های بهداشتی بسیار تمیز و ایمن هستند و هر کدام آنقدر متفاوتند که حس یک کشف نو را به مخاطب می دهند و به تازگی نیز مورد توجه جهانگردان خارجی قرار گرفته اند.

تور بازدید از سرویس های بهداشتی همزمان در ماه مارس شروع شده است؛ زمانی که کاهش ارزش ین، واحد پول ژاپن رخ داد و بسیاری از هواداران فرهنگ ژاپنی برای نخستین بار از منظره ها و ویژگی های این کشور آسیایی تماشا نمایند.

از جمله مهم ترین صادرات فن آوری ژاپن در سال های اخیر می توان به توالت های مدرن اشاره نمود که دارای اسپری های پاک نماینده، صندلی های گرم نماینده، موسیقی و سایر عملکردها و ویژگی های خاص هستند.

پروژه توالت توکیو که در سال 2020 به وسیله بنیاد غیرانتفاعی نیپون شروع شد، از چهره های مهمی از جمله معمار سرشناس تادائو آندو برای بهبود دسترسی و هنر در 17 توالت عمومی در منطقه شیبویا در شهر توکیو بهره برد.

این پروژه به عنوان یک جاذبه توریستی در نظر گرفته نشده بود، اما مسئولان شیبویا این فرصت را تماشاد تا بازدیدنمایندگان منطقه را به فراتر از گذرگاه پرهرج و مرج معروف آن راهنمایی نمایند. نکته قابل توجه برای بازدیدنمایندگان این است که آنها می توانند در منطقه ها کمتر بازدیدشده شیبویا رانندگی نمایند و در حین آنالیز توالت ها از کل منطقه لذت ببرند.

مسافران این تور در مجموع 4950 ین (32.76 دلار) برای بازدید از 9 توالت مجزا می پردازند، از جمله توالتی با دیوارهای شفاف که هنگام ورود کاربران، مات می گردد و دیگری که با دستورات صوتی کار می نماید.

شمار جهانگردان خارجی ورودی ژاپن در سال 2023 به افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته آن دست یافته و به 25.7 میلیون نفر رسیده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1403 بروزرسانی: 19 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16580

به "دل آزار معروف گردشگری ما؛ جاذبه گردشگری ژاپن شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دل آزار معروف گردشگری ما؛ جاذبه گردشگری ژاپن شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید