دعوت استاندار مرکزی از دانشجویان برای شرکت در کارگروه ها

به گزارش کنفرانس هکا، مخلص الائمه در ملاقات با دانشجویان از ان ها خواست در کارگروه های استانداری شرکت نمایند.

دعوت استاندار مرکزی از دانشجویان برای شرکت در کارگروه ها

مخلص الائمه استاندار مرکزی در نشست هم اندیشی با منتخبان تشکل های دانشجویی استان مرکزی مطالبی به توضیح زیر بیان نمود.

حدود 60 کمیسیون و کارگروه در استان داریم که ریاست آن با استاندار است و به همین تعداد کارگروه و کمیسیون داریم که ریاست آن با معاونین استاندار است که از نمایندگان تشکل های دانشجویی دعوت می کنیم در همه این جلسات حضور داشته باشند تا در تصمیم گیری ها مشارکت نمایند.

دولت در انتهای سال گذشته با ابلاغ ریاست جمهور سند تحول دولت مردمی را منتشر نموده که در این سند 1023 اقدام در زمان بندی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت آورده شده که باید تا سرانجام دولت محقق گردد.

حدود 200 اقدام از این سند تا سرانجام امسال محقق می گردد و حدود 600 اقدام تا سرانجام سال آینده و 200 اقدام تا سرانجام دولت محقق خواهد شد که 31 مورد از این اقدامات مربوط به حوزه آموزش عالی است.

4 چالش اصلی حوزه نظام آموزش عالی در سند تحول دولت مردمی است که چالش اول ناکارآمدی در نظام حکمرانی و اداره دانشگاه هاو چالش دوم پاسخ گویی ناکافی دانشگاه ها به احتیاج ها و مسائل جامعه و چالش سوم توسعه نیافتگی توسعه فردی و اجتماعی دانشگاه ها و چالش چهارم ضعف همکاری های علمی و فناوری بین المللی است.

د: ذیل چالش های حوزه نظام آموزش عالی تعدادی عامل موجب این چالش ها و تعدادی راهبرد تعیین شده و 31 اقدام آورده آمده است که دانشجویان دغدغه مند این بخش از سند را مطالعه و از دانشگاه ها مطالبه نمایند.

در مورد آلودگی هوای شهر اراک، پیشینه این آلودگی قبل از مازوت سوزی و طرح جامع کاهش آلودگی هوا مربوط به سال 1386 است.

نیروگاه شازند یکی از عوامل مؤثر در آلودگی هوای شهر اراک است و اگر تعطیل گردد مشکل آلایندگی حل می گردد، ولی مسائل دیگری را پدید می آورد.

بعضی از مسائل ناظر به دستگاه های ملی و فرا استانی است و برای این که این جلسات مفید باشد و دغدغه، مطالبه و آرمان های شما ظاهر گردد باید جلسات به صورت موضوعی برگزار گردد و اگر در یک جلسه 80 موضوع مختلف بیان گردد دغدغه ها و مطالبات و رضایت شما حاصل نخواهد شد.

برای این که این جلسات مفید باشد و دغدغه، مطالبه و آرمان های دانشجویان ظاهر گردد باید جلسات به صورت موضوعی برگزار گردد.

جلسه بعد را به موضوع گردشگری استان اختصاص خواهیم داد و مسئولین مربوطه را به جلسه دعوت می کنیم تا این موضوع مسأله محور را به صورت جدی مورد بحث و آنالیز قرار دهیم و دبیری جلسه را یکی از دانشجویان از کانون گردشگری استان برعهده بگیرند.

خبرنگاران مرکزی اراک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13882

به "دعوت استاندار مرکزی از دانشجویان برای شرکت در کارگروه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت استاندار مرکزی از دانشجویان برای شرکت در کارگروه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید