دعوت از مردم برای شرکت در طرح جهانی ساعت زمین

به گزارش کنفرانس هکا، تهران- خبرنگاران- همزمان با رویداد ساعت زمین، وزارت نیرو از عموم مردم ایران خواست تا با خاموش کردن لامپ ها و وسایل برقی غیرضروری در ساعت 20:30 تا 21:30 دهم فروردین ماه، در این رویداد بین المللی شرکت کنند.

دعوت از مردم برای شرکت در طرح جهانی ساعت زمین

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از وزارت نیرو، طرح ساعت زمین به عنوان یک ایده نمادین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و به تبع آن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در آخرین شنبه ماه مارس برگزار می شود.

صدیقه ببران مدیر روابط عمومی وزارت نیرو گفت: این رویداد بین المللی از سال 2007 میلادی تاکنون هر ساله توسط صندوق جهانی طبیعت اجرا می شود.

وی افزود: در این زمان علاوه بر خاموشی برق سازه های مهم که اغلب نماد سازه ای یک شهر محسوب می شوند، بخش های دیگر جامعه نیز همچون خانواده ها، انجمن ها و سازمان های مردم نهاد نیز با پیوستن به این حرکت، چراغ ها و دستگاه های الکترونیکی غیرضروری خود را به مدت یک ساعت خاموش می کنند.

ببران با تاکید بر اینکه ایران نیز در حدود 10 سال اخیر به جمع کشورهای منطقه برای اجرای این رویداد بین المللی پیوسته است، ادامه داد: دهم فروردین ماه طرح ساعت زمین در شهرهای مختلف کشورمان از جمله تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، ارومیه، پلدختر و میبد به صورت نمادین اجرا شده است؛ به طوری که در ساعت زمین که بین 20:30 تا 21:30 به وقت محلی تعیین شده، برق سازه های مهمی چون برج های میلاد و آزادی تهران، پل خواجوی اصفهان، پل سفید اهواز، میدان شهرداری رشت خاموش شده اند.

وی شرح داد: بر این اساس، وزارت نیرو امسال نیز از ساعت 20:30 تا 21:30 با خاموشی چراغ های ساختمان مرکزی، ساختمان توانیر و شرکت های داوطلب توزیع برق در استان های مختلف با این رویداد جهانی همراهی خواهد کرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو با دعوت از عموم مردم ایران برای مشارکت در طرح ساعت زمین گفت: از مردم می خواهیم در هر جای ایران، با خاموش کردن لامپ ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت، در این طرح جهانی مشارکت کنند.

ببران در سرانجام تاکید کرد: این کنش جمعی و مشترک جهانی نوعی تاکید بر اهمیت زمین و طبیعت است؛ این اقدام با هدف مقابله با تغییرات جوی و یادآوری درباره لزوم کاهش مصرف انرژی و کاهش آلودگی های زیست محیطی است.

اقتصام**9132*2025

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2548

به "دعوت از مردم برای شرکت در طرح جهانی ساعت زمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از مردم برای شرکت در طرح جهانی ساعت زمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید