دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو ساخته شد

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت طب و صنعت رهیاب پیروز به ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو شده است. این دستگاه قادر است فلزات سنگین موجود در آب را حذف کند.

دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو ساخته شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت طب و صنعت رهیاب پیروز به ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو شده است. این دستگاه قادر است فلزات سنگین موجود در آب را حذف کند. ماده جاذب موجود در این دستگاه موسوم به اکوسیو با هزینه کم و کارایی بالا قادر به حذف فلزات سنگین از آب است.

بیش از 700 نوع مواد شیمیایی مضر درآب شناسایی شده است که ناشی از ورود پساب های صنعتی وفاضلاب های شهری و نفوذ مواد شوینده وسموم آفات نباتی درآب های جاری وزیرزمینی می باشد. وجود ناخالصی های نظیر آرسنیک اگرچه باعث تغییر طعم و بو نمی گردند، ولی ازخطرناک ترین عناصرموجود در آب هستند. مصرف آب آشامیدنی با مقدار فلزات سنگین بالاتر از حد مجاز مخصوصا آرسنیک، جیوه و یا کروم برای سلامتی انسان مضر است و ریسک ابتلا به سرطان را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. این در حالی است که آرسنیک آب تعدادی از شهر ها و روستا های ایران بیش از حد مجاز است.

فناوری اکسیو که موثرترین روش حذف مواد زائد از آب است توسط شرکت طب وصنعت رهیاب توسعه یافته ودر دستگاه های تصفیه آب در اندازه های خانگی، اداری، روستایی و شهری بکار گرفته شده است. این دستگاه آب را با کیفیت استاندارد تصفیه می نماید وبه سهولت قابل بهره برداری است.

اکثر دستگاه های موجود دارای مشکلاتی از قبیل: عدم حذف کامل عناصر خطرناک، عدم سازگاری با محیط زیست، نیاز به تجهیزات پیچیده، حذف بخش قابل توجهی از مواد معدنی مفید آب وتولید حجم غیر قابل قبول پساب هستند.

در فناوری اکوسیو که سیستم آن ثبت اختراع رسیده است از یک روش بسیار اقتصادی، موثر وساده استفاده شده که توانایی حذف عناصر خطرناک موجود در آب آرسنیک وفلزات سنگین را دارد ومواد مفید آن از جمله کلسیم را حذف نمی نماید.

از مزایایی فناوری اکوسیو در دستگاه های تصفیه خانگی می توان به حذف ارسنیک وطیفی از آلودگی های مضر در منزل، کاهش سختی و موادجامد آب، بهره برداری کاملا اتوماتیک و پیوسته، قابلیت نصب روی دیوارآشپزخانه وسهولت بهره برداری، نیازمند فضای کاری کوچک، بدون اتلاف آب وهزینه بهره برداری پایین اشاره کرد.

این محصول به عنوان یکی از محصولات پیروز در دوازدهم جشنواره فناوری نانو در غرفه تبادل فناوری ارائه می شود.

10az10.ir: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

russiaro.ir: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6394

به "دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه تصفیه آب خانگی با کمک فناوری نانو ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید