در سفال های ایرانی حس و حال هنرمند موج می زند

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، در سفال های ایرانی حس و حال هنرمند موج می زند.

در سفال های ایرانی حس و حال هنرمند موج می زند

در راستای تور آشناسازی ایران سلام چندی پیش حدود 10 اینفلوئنسر چینی به ایران سفر کردند و با شعار طبیعت و تنوع اقلیمی در مسیر تهران، هرمزگان، قشم و کرمان از جاذبه هایی مانند توچال، کویر، شهداد، خلیج فارس و…تماشا کردند تا محتوای گردشگری فراوری و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

Chen Jingyan (هالام) از جمله اینفلوئنسرهای حوزه صنایع دستی و طراح لباس های سنتی چین است که در قالب این گروه به ایران سفر کرد. او با اشاره به علاقه ای که به حوزه صنایع دستی دارد، گفت: از سفال های ایران تماشا کردیم و برایمان خیلی جالب بود، چرا که با وجود آنکه چین هم به عنوان تمدنی شناخته می گردد که در حوزه سفال و سفالگری تاریخی دیرینه دارد اما آنچه امروز در چین در حوزه سفال فراوری می گردد، بسیار ساده است اما سفال های ایرانی از پیچیدگی های خاصی برخوردار هستند.

او با اشاره به تفاوت هایی که در سفال های ایرانی و چینی وجود دارد، گفت: بیشتر سفال هایی که در ایران ساخته می گردد، کار دست هستند و حس و حال ایرانی در آنها موج می زند به گونه ای که هر جای جهان سفال ایرانی را ببینیم، متوجه می شویم که صنایع دستی ایران است. این در حالی است که در چین اینگونه نیست و سفال های چینی خیلی ساده هستند. سفال چین خصوصیاتی که سفال ایرانی دارد را شامل نمی گردد.

به گفته هالام، در حالی که سفال در ایران با دست ساخته می گردد و حس و حال هنرمند در آن موج می زند اما سفال های چین از حس و حال تاریخی برخوردار هستند و داستان ها و افسانه ها را پشت سر خود دارند. به نوعی میتوان گفت سفال در فرهنگ چین در تاریخ و داستان های اسطوره ای جای دارد.

Chen Jingyan درخصوص تجربه سفر یک بانوی چینی به ایران و اینکه به نظرش خانم ها در سفر به ایران امنیت خواهند داشت، گفت: من 10 سال پیش به ایران سفر کردم و هیچ مسئله ای نداشتم و اکنون هم که سفر کردم، معتقد هستم هیچ مسئله ای برای سفر یک خانم تنها به ایران وجود ندارد. اما احساس می کنم شاید تنها بیرون رفتن در شبها کمی سخت باشد.

او با اشاره به آنکه چینی ها عموما اطلاعات سفر خود را از تریپ ادوایزر دریافت می نمایند و براساس آن مقصد سفر را انتخاب می نمایند، گفت: کمتر پیش می آید که اطلاعاتی از جاذبه ها و امکانات و تاسیسات گردشگری ایران در این اپلیکیشن آورده شده باشد. شاید هم ما نتوانستیم سرچ بزنیم و به این اطلاعات دست پیدا کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 16 اسفند 1402 بروزرسانی: 16 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15728

به "در سفال های ایرانی حس و حال هنرمند موج می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سفال های ایرانی حس و حال هنرمند موج می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید