خون گریه کردن واقعیت دارد!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، با تجزیه و تحلیل سه نامه نوشته شده به وسیله ولاد دیوانه می توان به این نتیجه رسید، ممکن است او از بیماری رنج میبرده که باعث شده او خون گریه کند.

خون گریه کردن واقعیت دارد!، عکس

تینا مزدکی- یک مطالعه تازه نشان می دهد ولاد دیوانه که به عنوان کنت ولاد دراکولیا نیز شناخته می گردد، نه تنها یک رهبر خون آشام و بی رحم بود، بلکه از یک بیماری نادر نیز رنج می برد که باعث می شد اشک های خونی بریزد.

زمین و ماه از نگاه فضاپیمای روسیه در عمق فضا/ عکس

این خودروی کیا، فقط در چین فراوری می گردد/معرفی کیا EV5/عکس

دانشمندان پس از انجام یک تجزیه و تحلیل شیمیایی از سه نامه نوشته شده به وسیله ولاد سوم در طول سه دوره سلطنت وی به عنوان ویود یعنی رهبر نظامی والاچیا، منطقه تاریخی رومانی، از سال 1448 پس از میلاد تا زمان مرگ وی در سال 1476 پس از میلاد، این کشف را انجام دادند.

مورخین تخمین می زنند که بیش از 80000 نفر به دستور فرمانده جنگ جان خود را از دست دادند. این کنت احتمالا پیشتر به علت الهام گرفتن برام استوکر، نویسنده ایرلندی برای رمانش دراکولا در سال 1897 شناخته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ولاد دیوانه تشنه به خون، محققان از تکنیکی به نام طیف سنجی جرمی استفاده کردند که شامل استفاده دقیق اتیلن-وینیل استات، پلیمر، روی حروف نامه است. اتیلن استات پروتئین ها و مولکول های کوچک تری به نام پپتیدها را جمع آوری می نمایند. این فرآیند بقایایی را نشان داد که حاوی 500 پپتید بود که 100 تای آنها منشأ انسانی داشتند. فرض بر این بود که این پپتیدها متعلق به ولاد دیوانه هستند، نه افراد دیگری که ممکن بوده است به نامه ها دسترسی داشته باشند.

این اسناد حاوی پپتیدهایی بودند که به مژگان ، گروهی از اختلالات ژنتیکی که بر اندامک های مویی در سلول های مژک تأثیر می گذارد، مرتبط بودند. آنها بعلاوه شواهدی پیدا کردند مبنی بر اینکه او ممکن است عفونت مجرای تنفسی داشته باشد.

با این حال، بزرگترین یافته از نامه ای بود که او در سال 1475 پس از میلاد نوشت که حاوی سه پپتید موجود در پروتئین های شبکیه و اشک بود. بر اساس ویژگی های این پپتیدها، آنها به این نتیجه رسیدند که او احتمالاً از همولاکریا رنج می برداست، شرایطی که در آن خون در اشک وجود دارد.

محققان مطمئن نیستند که دقیقاً چه چیزی باعث این بیماری شده است، اما می تواند با آسیب چشم یا التحاب باکتریایی و عفونت غشای مخاطی چشم مرتبط باشد.

نویسندگان در این مطالعه نوشتند:از نظر ما، این اولین باری است که چنین تحقیقاتی اجرا شده است و یاری نموده است تا شرایط سلامتی ولاد دیوانه را در کانون توجه قرار دهد.

آنها نوشتند:نمی توان انکار کرد که افراد قرون وسطایی ممکن است این اسناد را لمس نموده باشند، اما بعلاوه می توان حدس زد که برجسته ترین پروتئین های باستانی باید مربوط به شاهزاده ولاد شمشیرباز باشد که این نامه ها را نوشته و امضا نموده است.

منبع: livescience

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مرداد 1402 بروزرسانی: 26 مرداد 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14110

به "خون گریه کردن واقعیت دارد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خون گریه کردن واقعیت دارد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید