خانه مسافرهای غیرمجاز بازار اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه را کساد نموده اند

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، خانه مسافرهای غیرمجاز بازار اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه را کساد نموده اند.

خانه مسافرهای غیرمجاز بازار اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه را کساد نموده اند

یاور عبیری با بیان اینکه در ایام نوروز 8763 توریست نوروزی میهمان اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه بودند، اظهار کرد: در مجموع در نوروز سال جاری تنها حدود 50 درصد از ظرفیت اقامتگاه های بومگردی استان تکمیل شد که آن هم بیشتر مربوط به منطقه اورامانات بود.

وی اضافه نمود: در نوروز سال گذشته 80 تا 90 درصد از ظرفیت اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه پر شده بود، اما متاسفانه سال جاری این روند کاهش داشت.

نائب رئیس جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی استان کرمانشاه در مورد چرایی کاهش آمار اسکان در اقامتگاه های بومگردی استان هم گفت: شاید یکی از دلایل کاهش این آمار تاثیرات تورم باشد، چرا که عمده میهمانان ما از قشر متوسطه جامعه هستند که تورم روی اقتصاد آنها هم تاثیر گذاشته است.

وی اضافه نمود: از طرفی جولان خانه مسافرهای غیرمجاز در ایام نوروز ضربه سنگینی را بر پیکره اقامتگاه های بومگردی، نه تنها در کرمانشاه بلکه در کل ایران وارد نموده است.

رئیس جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی کشور تاکید نمود: متاسفانه عزمی برای جمع آوری خانه مسافرهای غیرمجاز در سطح کشور وجود ندارد و همین موضوع هم باعث شده تا فعالیت آنها بازار کار اقامتگاه های بومگردی را کساد کند.

مدیر اقامتگاه بومگردی آرتین دینور یادآور شد: علیرغم اینکه اقامتگاه های بومگردی برای تداوم فعالیت خود و تمدید مجوزشان باید فرآیندهای بسیار سختگیرانه ای را پشت سر بگذارند، بیمه و حق مالیات پرداخت نمایند و مدام مورد ارزیابی و رصد قرار می گیرند، اما در مقابل خانه مسافرهای غیرمجاز بدون هیچگونه سختی و هزینه ای به فعالیت خود ادامه می دهند و خیلی راحت هم مسافران را جذب می نمایند.

عبیری در ادامه با انتقاد از اسکان مسافران نوروزی در مدارس و خانه معلم ها در ایام نوروز گفت: متاسفانه یکی دیگر از مشکلاتی که در ایام نوروز دامن گیر اقامتگاه های بومگردی شده، اسکان مسافران نوروزی در مدارس و خانه معلم ها است.

وی شرح داد: با وجود اینکه از ابتدا مقرر بود این مراکز تنها افرادی که فرهنگی هستند را پذیرش نمایند و در صورتی نیز که ظرفیت مراکز اقامتی کاملا پر گردد، از ظرفیت مدارس برای اسکان میهمانان نوروزی استفاده گردد، اما در ایام نوروز همه قشری را پذیرش می کردند و این موضوع نیز به فعالیت ما ضربه وارد کرد.

نائب رئیس جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه اعلام نمود: باتوجه به اینکه اقامتگاه های بومگردی استان در فصل سرد سال در رکود قرار داشتند، انتظار می رفت در ایام نوروز این رکود جبران گردد، اما اینگونه نشد.

وی در ادامه به در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر هم اشاره نمود و گفت: اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه امیدوارند بتوانند در تعطیلات پیش رو بخشی از رکود ماههای گذشته خود را جبران نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 15 فروردین 1403 بروزرسانی: 15 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16490

به "خانه مسافرهای غیرمجاز بازار اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه را کساد نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه مسافرهای غیرمجاز بازار اقامتگاه های بومگردی کرمانشاه را کساد نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید