حزب حاکم الجزایر درصدد معین جایگزین برای بوتفلیقه؛ تداوم اعتراضات ضد دولتی

به گزارش کنفرانس هکا، حزب حاکم الجزایر قصد دارد جایگزینی برای عبدالعزیز بوتفلیقه که دبیرکلی این حزب را بر عهده دارد انتخاب کند.

حزب حاکم الجزایر درصدد معین جایگزین برای بوتفلیقه؛ تداوم اعتراضات ضد دولتی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رهبری حزب جبهه آزادیبخش ملی حزب حاکم در الجزایر که ریاست آن را معاذ بوشارب بر عهده دارد درصدد برگزاری یک کنفرانس فوق العاده در اواخر ماه آوریل یعنی چند روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه است.

سمیره کرکوش یک عضو بلندپایه حزب جبهه آزادیبخش ملی گفت که این کنفرانس اواخر ماه آوریل برگزار می شود و با توجه به تعویق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هیچ دلیلی برای به تاخیر انداختن آن وجود ندارد.

وی گفت که این کنفرانس فوق العاده با هدف انتخاب دبیرکل جدید و کمیته مرکزی و عبور از بحرانی است که حزب جبهه آزادیبخش ملی در سالهای اخیر با آن روبرو بوده است.

از سر گرفته شدن تظاهرات ها علیه بوتفلیقه

تظاهرات های دانشجویان دانشگاه ها در مرکز پایتخت الجزایر از سر گرفته شد و دانشجویان با سردادن شعارهایی ضمن محکوم کردن تصمیمات بوتفلیقه و مخالفت با دولت در حال تشکیل خواهان کناره گیری حکومت و تمام شخصیت های آن شدند.

احمد قاید صالح رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر شب گذشته خواهان اجرای ماده 102 قانون اساسی مربوط به خلأ سِمت ریاست جمهوری شده است که این درخواست نشان دهنده اذعان ارتش به ناتوانی عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری فعلی برای اداره کشور است.

بوتفلیقه بیست و یکم بهمن ماه گذشته در پیامی خطاب به مردم این کشور نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری آینده را اعلام کرد. وی گفت که بعد از پیروزی در انتخابات آینده خواهان برگزاری کنگره ای ملی برای اصلاح قانون اساسی و فراهم کردن زمینه توافق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در این کشور خواهد شد.

همزمان با تصمیم بوتفلیقه برای نامزدی برای پنجمین دوره ریاست جمهوری خود تظاهرات های گسترده در این کشور آغاز شد که تا امروز نیز ادامه دارد. گرچه بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات منصرف شد و اعلام کرد که حکومت را به رئیس جمهور منتخب مردم واگذار می کند اما این تظاهرات ها همچنان ادامه دارد و مردم خواهان کناره گیری فوری او هستند.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2505

به "حزب حاکم الجزایر درصدد معین جایگزین برای بوتفلیقه؛ تداوم اعتراضات ضد دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب حاکم الجزایر درصدد معین جایگزین برای بوتفلیقه؛ تداوم اعتراضات ضد دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید