جهرمی می گوید کلاهبرداری گسترده از طریق خدمات ارزش افزوده را خاتمه داده است

به گزارش کنفرانس هکا، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، طی پیامی در توییتر، از پایان مبارزه سخت خود با شرکت های ارزش افزوده خبر داد که طبق گفته او، سال هاست از عدم اطلاع مردم سو استفاده کرده و مبالغ هنگفتی را از آن ها دریافت کردند.

جهرمی می گوید کلاهبرداری گسترده از طریق خدمات ارزش افزوده را خاتمه داده است

آذری جهرمی در تاریخ 26 شهریور سال جاری، طی پیامی در توییتر با هشتگ انتها وس (VAS)، با سرویس های ارزش افزوده وارد جنگی علنی شد. وزیر جوان بر این باور است که این شرکت ها سال هاست که بدون اطلاع مردم از آن ها سو استفاده مالی کرده و میلیاردها تومان درآمد نامشروع کسب کرده اند.

اما ریشه این مسائل چیست؟

حقیقت امر این است که مردم برای ورود به خدمات برخی از شرکت های خدمات ارزش افزوده، راه دشواری در پیش ندارند. اما خروج از این خدمات به سادگی مراحل ورود آن نیست! به عبارتی این ورود آسان و خروج سخت شرایطی است که شرکت ها تعمدا آن را ایجاد کردند تا با افزایش تصاعدی مشترکان و همچنین کسر مبلغی بابت هر پیام (متنی یا تصویری)، مبالغ هنگفتی را تصاحب کنند. مشکل اینجاست که در ازای دریافت این مبالغ، خدمات ارزشمندی نیز به کاربران ارائه داده نمی شود. بدین ترتیب آذری جهرمی تصمیم گرفت برای بازپس دریافت حقوق مردم وارد عمل شود.

برخی از کسانی که به طرفداری از این خدمات پرداخته اند گفتند اگر خدمات ارزش افزوده به انتها کار خود برسد، قریب به 30.000 فرصت شغلی نیز از بین خواهد رفت. جهرمی نیز در پاسخ به این ادعا اینطور واکنش نشان داد که اگر واقعا چنین تعداد فرصت شغلی ایجاد شده بود، چرا تا کنون نام یکی از این شرکت ها نیز به گوش مردم نرسیده؟!

با این حساب، جهرمی در آخرین پیام خود که روز گذشته در حساب شخصی اش در توییتر منتشر شده بود گفت:

بدین ترتیب کاربران می توانند با شماره گیری کد دستوری 6#*800* (ستاره هشتصد ستاره شش مربع)، اسامی شرکت های ارزش افزوده را که در طی سال ها از آن ها اخاذه کرده اند، طی پیامکی تا بعد از 24 ساعت دریافت کنند.

لازم به ذکر است اگر مسئله ای در ارسال درخواست شما وجود داشته باشد، به احتمال زیاد به خاطر هجمه زیاد کاربرانی است که در حال ارسال درخواست به این سامانه هستند!

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7082

به "جهرمی می گوید کلاهبرداری گسترده از طریق خدمات ارزش افزوده را خاتمه داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهرمی می گوید کلاهبرداری گسترده از طریق خدمات ارزش افزوده را خاتمه داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید