جامعه جهانی گمرک از پیشنهادات ایران برای تسهیل تجارت استقبال کرد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از گمرک ایران، مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در اجلاس هشتادم کمیسیون خط مشی سازمان جهانی گمرک که با حضور روسای گمرک 21 کشور حوزه آسیا و اقیانوس آرام در هند شروع به کار نموده است، گزارشی از آخرین شاخص های تجارت فرامرزی در ایران و وضعیت فرآیندهای گمرکی ارائه داد و پیشنهاداتی را در رابطه با راهکارهای تسهیل و بهبود تجارت منطقه ای و جهانی ارائه داد که این پیشنهادات مورد استقبال جامعه جهانی گمرک نهاده شد.

جامعه جهانی گمرک از پیشنهادات ایران برای تسهیل تجارت استقبال کرد

بنا براین گزارش در این اجلاس رئیس کل گمرک ایران با تشریح صندلی کشورمان در تجارت جهانی به نقش لجستیکی ایران در منطقه اشاره و تاکید نمود: پتانسیل و ظرفیت های ایران در افزایش سهم خود از تجارت جهانی بسیار بیشتر از شرایط فعلی است و افزایش سهم ایران در تجارت جهانی نقش مهمی در رونق کسب و کار و امنیت منطقه ای دارد.

میراشرفی همچنین در ادامه از کوشش برای برطرف موانع تجارت در کشورمان گفت و ضمن تشریح برنامه های گمرک از توسعه و تسهیل تجارت و هوشمندسازی گمرک بعنوان دو محور اصلی برنامه های خود در آینده اطلاع داد.

همچنین در این اجلاس میکوریا دبیر کل سازمان جهانی گمرک ارتقای ایران در شاخص های تجارت فرامرزی را بر اساس گزارش کسب و کار بانک جهانی قابل تحسین توصیف کرد و اقدامات گمرک ایران در راه اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی که منجر به بهبود این شاخص شده است را قابل تقدیر دانست.

دبیر کل سازمان جهانی گمرک در ادامه ضمن گزارش عملکرد سازمان، سیاست های آتی آن را تبیین کرد.

این گزارش می افزاید ؛ با کوشش های دفتر همکاری های بین الملل ، گمرک ایران به تازگی عضو کمیسیون خط مشی سازمان جهانی گمرک شده است. در این اجلاس رئیس کل گمرک ایران را عبدالعزیز یوسفی از مسئولان دفتر همکاری های بین الملل گمرک همراهی می نماید.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1425

به "جامعه جهانی گمرک از پیشنهادات ایران برای تسهیل تجارت استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه جهانی گمرک از پیشنهادات ایران برای تسهیل تجارت استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید