تیم ملی تکواندو با تغییر نام و مربی به جام جهانی می رود

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، رقابتهای تکواندو جام جهانی در سال 2019 طی روزهای اول تا سوم شهریور ماه به میزبانی چین در شهر ووشی برگزار می گردد. بنابر اعلام فدراسیون تکواندو تیم دانشگاه آزاد به نمایندگی از ایران به این مسابقات اعزام می گردد.

تیم ملی تکواندو با تغییر نام و مربی به جام جهانی می رود

تیمی که با ترکیب حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، سینا بهرامی، عرفان ناظمی و سعید رجبی با راهنمایی سید نعمت خلیفه تحت عنوان تیم دانشگاه آزاد راهی این رقابتها می گردد. رضا ایمانزاده به عنوان سرپرست و علی رضایی به عنوان مربی این تیم را همراهی خواهند کرد. البته در سایت مسابقات رضایی به عنوان پزشک معرفی شده و ایمانزاده نیز مربی تیم است.

نکته اینجاست که هر 5 تکواندوکاری که قرار است با عنوان دانشگاه آزاد راهی چین شوند، در اردوی تیم ملی هستند و زیر نظر کادر فنی با راهنمایی فریبرز عسگری تمرین می نمایند. قرار است زمان اعزام و به قولی پای پلکان هواپیما، خلیفه تیم آماده و سرحال را تحویل گرفته و به رقابتهای تیمی قهرمانی دنیا اعزام شوند. از سوی دیگر از این نفرات ناظمی و رجبی سال گذشته عضو دانشگاه آزاد بودند که مدت زمان قراردادشان انتها یافته و سه تکواندوکار دیگر تحت قرارداد سایر تیم ها هستند.

چگونه است که هر زمان پای اعزام به مسابقاتی با جوایز دلاری می رسد، فدراسیون یاد خلیفه و دانشگاه آزاد می افتد؟ چرا فدراسیون تیم ملی را با همین نام به مسابقات پیش رو در ووشی اعزام نمی کند. همه این نفرات که در اردو هستند و در خانه تکواندو اسکان دارند و تمرین می نمایند.

سال گذشته هم همین رخ داد و در آستانه اعزام به مسابقات گرنداسلم، خلیفه به عنوان مربی به همراه چند ملی پوش به چین اعزام شد و جایزه دلاری قابل توجهی هم کسب کرد. تکواندوکارانی که مدتها در اردو تمرین نموده و برای حضور در مسابقات آماده هستند را تغییر نام و مربی به مسابقات فوق اعزام می شوند! آیا نام این را نمی توان به نوعی حاضری خوری گذاشت.

اینکه عسگری سرمربی تیم ملی است و مسابقات مهم کسب سهمیه را پیش رو دارد و باید تمرکز خود را اینجا داشته باشد و .... همه شعارهایی است که برای توجیه تصمیماتی از این دست بیان می گردد. آنها که داخل کار هستند و از جریانات اطلاع دارند به هیچ عنوان چنین پاسخ هایی را قبول نمی نمایند! متاسفانه با این نوع برنامه ریزی تمرکز کادر فنی را نیز مختل می کنید و معلوم نیست چه داستانی پشت جریان است که این نوع تصمیمات از قوطی شانسی بیرون فدراسیون بیرون می آید!

باید به مسئولان فدراسیون هشدار دهیم که یکسال تا المپیک 2020 توکیو باقی مانده و اگر بخواهند همان شرایط چهار سال قبل را در پیش بگیرند، شاهد تکرار اتفاقات ریو خواهیم بود و با فراموشی این نوع تصمیم سازی ها، کوتاهی و قصور خود را فراموش نموده و رسانه ها مقصر جلوه دهید!

به هر حال امیدواریم تیمی که توانایی کسب سه مدال المپیک را دارد با حمایت دو چندان فدراسیون و دوری از این دست تنش ها، در آرامش کامل به راه خود ادامه داد و بعد از کسب سهمیه هایی قطعی، به دنبال آماده سازی برای توکیو 2020 باشد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4670

به "تیم ملی تکواندو با تغییر نام و مربی به جام جهانی می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی تکواندو با تغییر نام و مربی به جام جهانی می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید