توقیف 160 کیسه آرد در بجنورد تا معین شدن نتیجه وجود شن در نان

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از توقیف حدود 160 کیسه آرد در بجنورد اطلاع داد.

توقیف 160 کیسه آرد در بجنورد تا معین شدن نتیجه وجود شن در نان

دکتر براتی زاده در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه از هفته گذشته موضوع وجود شن در نان در بجنورد از سوی بعضی از رساد نه و شهفرایندان مطرح شد، گفت: به کارخانه آردی که آرد مورد نظر را بین نانوایی ها توزیع نموده بود، اعلام شد تا آرد تولیدی قبل از 18 آذر ماه را توقیف کند و نانوایی هایی که آرد را قبل از این تاریخ دریافت نموده و شهفرایندان نسبت به آن گلایه داشتند، به کارخانه آرد بازگردانند.

وی اضافه کرد: برای معین شدن این موضوع که آیا در آرد شن وجود داشته و یا خیر، نیز نمونه برداری های لازم اجرا شده اما از آنجاییکه فرایند پی بردن به این مسئله کمی سخت است، اعلام نتیجه احتیاج به زمان دارد.

براتی زاده ادامه داد: نانوایی هایی که آرد مورد نظر را برگشت داده اند، به آن ها اعلام شده تا محموله آرد جدید به آن داده گردد.

وی در پاسخ به این سوال که اداره کل غله اعلام نموده که شن در آرد وجود نداشته و مسئله را دانه های گندم اعلام نموده است، آیا صحت دارد؟ شرح داد: در یکی از نانوایی های سنگک این مورد مشاهده شد و آن نیز به علت به وجود آمدن مشکل در دستگاه غربالگری کارخانه آرد بود، که اکنون مشکل برطرف شده است و مابقی موارد در دست آنالیز است و نتایج آزمایشات به زودی اعلام می گردد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7780

به "توقیف 160 کیسه آرد در بجنورد تا معین شدن نتیجه وجود شن در نان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف 160 کیسه آرد در بجنورد تا معین شدن نتیجه وجود شن در نان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید