تنگ بنیون بهشت گردشگری بوشهر است

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر شده و خبرهای بدست آمده، تنگ بنیون بهشت گردشگری بوشهر است.

تنگ بنیون بهشت گردشگری بوشهر است

تنگ بنیون در نزدیکی جنوب روستای بنیون، واقع در اهرم، مرکز شهرستان تنگستان استان بوشهر واقع شده است. این تنگ به بافت گیاهی متراکم خود که در میان کوهستان محصور شده، معروفیت دارد.

این منطقه از لحاظ آب و هوایی و اقلیمی برای گونه های گیاهی و جانوری خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

کوهستان های اطراف تنگ که پیش تر ذکر شده بودند، در حقیقت کوههای خاییز نام دارند، که از مجموعه رشته کوههای زاگرس سرچشمه می گیرند و بلندترین کوه این منطقه به نام بیرمی معروف است. این کوهها در منطقه خاییز واقع در جنوب شرقی شهرستان تنگستان با وسعتی حدود 35000 هکتار قرار گرفته اند.

تنگ بنیون شامل دو چشمه اصلی به عمق حدودی 1 متر است که آب زلال و شفاف رودخانه جاری در میان بافت گیاهی آن، به وسیله این دو چشمه تأمین می گردد. گردشگران در فصول گرم سال می توانند در این آب شنا نمایند.

اغلب گردشگرانی که برای بازدید از تنگ بنیون به این منطقه می آیند، از جمله طبیعت دوستان هستند که با هدف لذت بردن از منظره ها سرسبز و درختان مملو از شکوفه های بهاری در فصل بهار به این تنگ سر می زنند. اما در این منطقه امکانات تفریحی دیگری نیز وجود دارد.

یکی از لذت بخش ترین تفریحات تنگ بنیون به ویژه در فصول گرم سال، آبتنی در آبهای زلال و شفاف این تنگ برای علاقمندان به شنا است.

افراد می توانند با به همراه داشتن لوازم شنا، در این تنگ، بدون خطر و با امنیت کامل، آبتنی نموده و از منظره ها اطراف لذت ببرند.

شرایط آب و هوایی و جغرافیایی این منطقه به گونه ای است که، تنگ بنیون را نه تنها برای رشد گیاهان و ایجاد پوشش گیاهی بی نظیر و چشم اندازی زیبا برای انسانها مهیا نموده است، بلکه میتوان از این تنگ به عنوان زیستگاهی برای انواع گونه های جانوری یاد کرد.

طبق آخرین آمارها، این منطقه اقامتگاه حدود 20 گونه پستاندار، 19 گونه خزنده، 4 گونه دوزیست و بعلاوه 95 گونه پرنده است.

بعلاوه در سالهای اخیر، کوچ بعضی پرندگان مهاجر به منطقه تنگ بنیون مشاهده شده است. این موضوع نشان می دهد، شرایط جغرافیایی تنگ برای مهاجرت گونه های خاص پرندگان نیز مناسب است.

با توجه به اینکه تنگ بنیون در استان بوشهر واقع شده است و این استان به علت همجواری با آبهای نیلگون خلیج فارس، آب و هوایی گرم و شرجی دارد، سفر به این منطقه در فصل تابستان به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

بعلاوه به علت شرایط جغرافیایی کوهستانی این منطقه فصول سرد سال، پاییز و زمستان ممکن است شاهد بارندگی و سرمای شدید هوا به ویژه پس از غروب آفتاب باشیم. بنابراین برترین زمان بازدید از تنگ بنیون در استان بوشهر اوایل فصل بهار است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 فروردین 1403 بروزرسانی: 9 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16371

به "تنگ بنیون بهشت گردشگری بوشهر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنگ بنیون بهشت گردشگری بوشهر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید