کوشش بیش از 17 هزار نفر برای تامین امنیت جان مردم در نوروز

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس سازمان جمعیت هلال احمر گفت: 17 هزار و 500 نفر، اجرای طرح امداد و نجات نوروزی را بر عهده دارند.

کوشش بیش از 17 هزار نفر برای تامین امنیت جان مردم در نوروز

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر پیوندی امروز با حضور در شهرستان ابهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت از روز 25 اسفندماه شروع شده و تا 17 فروردین ماه ادامه خواهد داشت. این در حالی است که طرح مذکور در قالب دو بعد اجرا می گردد تا مسافران و عموم شهروندان در همه نقاط کشور، از مسافرت و ایام تعطیلی خود لذت ببرند و با مشکل عدیده ای روبرو نشوند.

این مسئول با بیان این که طرح امداد و نجات مقرر که با فعال کردن 1421 پایگاه موقت و دائم و به کارگیری بالغ بر 5500 نیروی لجستیکی اجرایی می گردد، ادامه داد: 3500 دستگاه خودروی آمبولانس، خودروی نجات و خودروی ترابری نیز در این طرح امدادرسانی خواهد نمود. همچنین تیم های واکنش سریع و تیم های توانای خواهران در همه کشور فعال خواهند بود.

وی اضافه نمود: در عین حال، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با فعال کردن 1226 پایگاه و خیمه نماز در مبادی ورودی و خروجی شهرها، برنامه های فرهنگی و آموزشی از جمله فضای دوست دار کودک و گشت های سحاب را اجرایی خواهد نمود؛ در واقع مقرر است که 12 هزار نفر از دختران و پسران علاقه مند به صورت داوطلبانه در طرح نوروزی سال جاری حضور داشته باشند.

پیوندی توضیح داد: امیدواریم که طرح امداد و نجات نوروزی سال جاری که با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه ها اجرایی می گردد، شرایطی ایجاد کند که مردم در ایام تعطیلات از سفر خود لذت ببرند؛ چراکه در مجموع بالغ بر 17 هزار و 500 نفر در سراسر کشور، اجرای این طرح را بر عهده دارند.

رئیس سازمان جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که جمعیت هلال احمر از همه تجهیزات خود را برای پیشبرد هر چه بهتر این طرح به کار گرفته است، گفت: سال جاری به خاطر افزایش تعداد روزهای تعطیل، لجستیک و ناوگان جمعیت نیز 3 درصد افزایش یافته است تا بتوانیم خدمت رسانی بهتر و شایسته تری را به عموم مردم ارائه دهیم.

به گزارش خبرنگاران، همچنین علی اصغر پیوندی در آیین افتتاح طرح امداد و نجات نوروزی، با تاکید بر این که طرح امداد نوروزی در کوشش است تا مسائل و معضلات مسافران در هر نقطه از کشور را مرتفع کند، اظهار کرد: افتخار جمعیت هلال احمر، خدمت رسانی به مردم است و در هر صحنه ای کوشش می نماید که کنار مردم باشد، هر چند صحنه ها دل خراش و نامطلوب باشد.

این مسئول با تاکید بر این که طرح مذکور، شرایطی را ایجاد می نماید تا مردم با آسایش و رفاه بیشتری از تعطیلات خود استفاده نمایند، ادامه داد: طرح امداد نوروزی در دو بعد امداد و نجات و فرهنگی و اجتماعی، توسط سازمان جوانان و امداد و نجات دنبال می گردد؛ در واقع نجات دادن جان یک انسان و کم کردن رنج و مسائل مردم از افتخارات است.

وی اضافه نمود: استان زنجان نیز جزو استان های پرتردد است و جاذبه های گردشگری زیادی دارد. از همین رو، امیدواریم با آمادگی سازمان جمعیت هلال احمر و دیگر ارگان های امدادرسان، شهروندان روزهای خوبی پیش رو داشته باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان نیز در ادامه این مراسم، گفت: پایگاه امداد و نجات هوایی تا 5 فروردین ماه از وجود بالگرد بهره مند و آماده خدمت رسانی به عموم هم وطنان است.

شهرام میرزایی ادامه داد: زنجان، شهر شور و شعور حسینی و دیار غواصان دریادل است و امیدواریم که طی تعطیلات، خدمات بسیار بهینه و ارزشمندی را در قالب امداد و نجات نوروزی به عموم شهروندان و مسافران ارائه دهیم. به همین دلیل، 33 پایگاه جمعیت هلال احمر در طول طرح فعال خواهد بود که 18 پایگاه امداد و نجات و 15 پایگاه درمان مسافران نوروزی را شامل می گردد.

این مسئول ادامه داد: در مجموع 220 نفر از جوانان در پایگاه سازمان جوانان حضور و مشارکت خواهند داشت و 250 نفر از امدادگران و 110 نفر از پرسنل نیز در حوزه امداد و نجات خدمت رسانی خواهند کرد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2363

به "کوشش بیش از 17 هزار نفر برای تامین امنیت جان مردم در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش بیش از 17 هزار نفر برای تامین امنیت جان مردم در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید