تعرفه برق تأسیسات گردشگری مشخص شد

به گزارش کنفرانس هکا، معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری با اشاره به پیگیری تعرفه خاص و ویژه گردشگری در دولت، از معین تعرفه برق تأسیسات گردشگری بر اساس پایین ترین سطح بخش صنعت اطلاع داد.

تعرفه برق تأسیسات گردشگری مشخص شد

به گزارش خبرنگاران، اسماعیل برات به ایسنا گفت: با پیگیری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نرخ برق تأسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی دارای پروانه بهره برداری از این وزارتخانه، در تمام فصول به مقدار 132 تومان به ازای هر کیلووات ساعت معین شد، که این نرخ در میان تعرفه های بخش صنعت، پایین ترین نرخ به شمار می آید.

معاون نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: یکی از ابزارهای حمایتی برای توسعه گردشگری در کشور، بهره مندی فعالان این صنعت از تسهیلات و تعرفه های انرژی است و سرمایه گذاران بخش خصوصی با در نظر گرفتن توجیه مالی نسبت به سرمایه گذاری در صنایع مختلف اقدام می نمایند و یکی از ملزومات و مؤلفه های اصلی تشویق سرمایه گذاران و حمایت از فعالان صنعت گردشگری، وجود مشوق های قانونی در زمینه انرژی است.

او با اشاره به ضرورت معین تعرفه خاص گردشگری، اضافه کرد: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در چارچوب ماده 9 آئین نامه جز 2 و 3 موضوع تصویب نامه شماره 172531 هیأت وزیران، جلسات متعددی را با وزارت نیرو، نفت، شرکت آبفا، توانیر و شرکت ملی گاز ایران برگزار نموده و درصدد است تا تعرفه خاص ویژه صنعت گردشگری تصویب گردد. خوشبختانه وزیر گردشگری این موضوع را به وسیله وزارت نفت و نیرو، مورد پیگیری قرار داده و پس از آن، مکاتبات، جلسات و گفت وگوهای متعددی با مسؤولان در سطوح مختلف صورت گرفته است تا با رویکرد حمایت از تأسیسات گردشگری، تعرفه خاص و ویژه گردشگری در زمینه انرژی تهیه گردد.

برات درباره اهمیت تصویب تعرفه خاص نیز گفت: فارغ از اینکه نرخ نهایی تعرفه چه عددی خواهد بود، فی نفسه معین تعرفه خاص گردشگری گامی مهم و نقطه عطفی در حمایت دولت از هتل ها و تأسیسات گردشگری محسوب می گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 8 فروردین 1403 بروزرسانی: 8 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16316

به "تعرفه برق تأسیسات گردشگری مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه برق تأسیسات گردشگری مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید