ترکمنستان پروتکل های امنیتی کنوانسیون وضعیت حقوقی خزر را تصویب کرد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور ترکمنستان دو پروتکل امنیتی که در نشست آگوست 2018 سران کشورهای ساحلی دریای خزر به امضا رسانده بودند را تصویب کرد.

ترکمنستان پروتکل های امنیتی کنوانسیون وضعیت حقوقی خزر را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ترند، قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور ترکمنستان اسناد بین المللی که در نشست 12 آگوست سال 2018 در خلال دیدار سران کشورهای ساحلی دریای خزر در آکتائو به امضا رسیده بود را تصویب کرد.

این اسناد شامل دو پروتکل الحاقی به موافقتنامه 18 نوامبر 2010 در زمینه همکاری های امنیتی در دریای خزر، در ارتباط با اقدامات هماهنگ نیروهای مرزی و همکاری در مبارزه علیه تروریسم در این دریاچه بود.

یک هیات ترکمنستانی نیز اخیرا در نشستی که با حضور هیات های وزارتخانه های دفاع کشورهای ساحلی دریای خزر اخیرا در آستاراخان روسیه برگزار گردید، شرکت نموده بود. در این رویداد مسائل مربوط به اجرایی شدن موافقتنامه پیشگیری از حوادث در دریای خزر که آگوست سال گذشته در خلال پنجمین نشست سران کشورهای ساحلی در آکتائو امضا شده بود، مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

در دیدار مذکور طرفین تایید کردند که سطح بالای اعتماد متقابل میان ناوگان های ساحلی کشورهای حوزه خزر وجود دارد و هیات ها آمادگی خود را برای بحث پیرامون پیش نویس موافقتنامه اقدامات اعتمادساز در دریای خزر در آینده اعلان داشتند. این سند با هدف تضمین امنیت ناوبری کشتی های نظامی و پرواز هواپیماهای نیروهای نظامی کشورهای پیرامون در منطقه خزر به امضا می رسد.

سران پنج کشور ساحلی دریای خزر در آگوست سال 2018 در آکتائو قزاقستان کنوانسیون وضعیت حقوقی دریای خزر را به امضا رساندند. بخش مهمی از این کنوانسیون مربوط به ترتیبات امنیتی منطقه خزر، به ویژه حضور نیروهای نظامی خارجی در این حوزه بود.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3195

به "ترکمنستان پروتکل های امنیتی کنوانسیون وضعیت حقوقی خزر را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکمنستان پروتکل های امنیتی کنوانسیون وضعیت حقوقی خزر را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید