ترامپ: عاملان تیراندازی های آمریکا بیماران روانی هستند

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور آمریکا بیان کرد معتقدم کشورمان نیازمند تیمارستان های بیشتری است.

ترامپ: عاملان تیراندازی های آمریکا بیماران روانی هستند

به گزارش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت می خواهم مردم کلمه بیماران روانی را در خاطر داشته باشند. این افراد (کسانی که تیراندازی می نمایند) از بیماری روانی رنج می برند و کسی درباره آن حرفی نمی زند.

وی در ادامه اضافه کرد: معتقدم که ما احتیاجمند ایجاد موسساتی ویژه (برای بیماران روانی) هستیم. ما احتیاجمند بازگشایی بیمارستان هایی برای بیماران روانی هستیم و نمی توانیم به این افراد اجازه دهیم که در خیابان ها حضور داشته باشند. ما در آمریکا به تیمارستان های بیشتری احتیاج داریم!

روز 12 مرداد ماه بود که در پی تیراندازی کور یک فرد مسلح در شهر اِل پاسو واقع در ایالت تگزاس (آمریکا)، بیست نفر جان خود را از دست داده و بیست وچهار تن دیگر نیز زخمی شدند. در همان روز نیز یک تیراندازی مرگبار دیگر این بار در شهر دیتون ایالت اوهایو روی داد که در این حادثه 10 نفر، از جمله فرد مهاجم، کشته و 16 نفر دیگر هم در جریان این تیراندازی زخمی شدند.

پس از این تیراندازی ها و افزایش انتقاد ها از دونالد ترامپ به دلیل اظهارات نژادپرستانه اش، وی مدعی شد بیماران روانی عامل این تیراندازی ها بودند. این در حالی بود که جو بایدن نامزد پیشرو انتخابات درون حزبی دموکرات ها، دونالد ترامپ را به هیزم ریختن در آتش سفیدبرترپنداری متهم کرد به گفته او، این امر، عامل چندین تیراندازی جمعی در ایالات متحده شده است.

دولت های آمریکا همیشه تیراندازی های مرگباری که توسط آمریکایی های سفیدپوست انجام می گردد را به مساله بیماران روانی نسبت می دهند و تمایلی به تروریستی خواندن این حوادث ندارند. این درحالیست که، اغلب حوادثی که عوامل آن به سیاه پوستان یا دیگر اقلیت های دینی مرتبط است را بلافاصله تروریستی اعلام می نمایند.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4852

به "ترامپ: عاملان تیراندازی های آمریکا بیماران روانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: عاملان تیراندازی های آمریکا بیماران روانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید