بی احتیاطی نوجوان 13 ساله در سد پیشین گاندو را عصبانی کرد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: سه نوجوان که برای شنا وارد محدوده تمساح در سد پیشین شهرستان سرباز شده بودند مورد حمله گاندو قرار گرفته و یکی از آنان زخمی شد.

بی احتیاطی نوجوان 13 ساله در سد پیشین گاندو را عصبانی کرد

به گزارش ایرنا، وحید پورمردان سه شنبه شب گفت: این سه نوجوان بدون توجه به تابلوهای هشدار دهنده نصب شده در محل و اخطاریه های سازمان حفاظت محیط زیست برای تفریح و شنا به محدوده بالای سد پیشین در شهرستان سرباز نزدیک شدند که یک نفر از آنان مورد حمله گاندو قرار گرفت.

وی گفت: این نوجوان 13 ساله از ناحیه یک دست و ران پا مورد جراحت قرار گرفته که بر اساس تشخیص اولیه پزشکان، زخم های وی با بخیه قابل درمان است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان شرح داد: این نوجوان برای رسیدگی بهتر و سیر مراحل درمان به بیمارستان ایرانشهر اعزام شده است.

پورمردان با بیان این که کار نظارت محیط بانان و نصب علائم هشدار دهنده جدید در منطقه افزایش یافته است، گفت: کارشناسان و محیط بانان این اداره کل با حضور در شهرها و روستاهای محدوده زیست گاندو به تمامی بومیان منطقه گفتند که در این فصل به محل های زیست گاندو نزدیک نشوند اما برخی افراد با بی توجهی به این هشدارها باعث بروز حوادث می شوند.

سد پیشین، رودخانه باهوکلات و برخی گودال های طبیعی آب در شهرستان سرباز واقع در جنوب سیستان و بلوچستان محدوده زیست تمساح پوزه کوتاه ایرانی است، این گونه حیات وحش در فصل تخم گذاری و زاد و ولد بسیار حساس شده و به جانداری که به محل زیست او نزدیک شود حمله می کند.

از ابتدای امسال تاکنون چند مورد حمله گاندو به بچه ها و نوجوانان گزارش شده است که در این میان دست یک دختر بچه با حمله گاندو قطع شده است.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5467

به "بی احتیاطی نوجوان 13 ساله در سد پیشین گاندو را عصبانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی احتیاطی نوجوان 13 ساله در سد پیشین گاندو را عصبانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید