برترین جایگاه در پرواز با هواپیما کدام است؟

به گزارش کنفرانس هکا، انتخاب جایگاه در هواپیما همواره جزو دغدغه های یک مسافر برای داشتن سفری راحت تر است. آیا دوست دارید بدانید برترین جایگاه در هواپیما را چگونه می توان انتخاب کرد؟

برترین جایگاه در پرواز با هواپیما کدام است؟

کدام جایگاه را باید انتخاب کنم؟، این یکی از اولین سوالاتی است که در فکر مردم بوجود می آید. شرکت های هواپیمایی، به صورت فزاینده ای در پی راه هایی برای دریافت کمی پول بلیط بیشتر برای کمی راحتی بیشتر در حین سفر، از جمله جایگاه هایی با فضای پای بیشتر هستند.

نویسنده این خبر، جان والتون، خبرنگار بین المللی صنعت هوایی است.

البته برترین جایگاه، بسته به قد، عرض و خواسته های شخصی شما می تواند متفاوت باشد. اگر ترجیح می دهید کسی (جایگاه جلویی) به شما تکیه ندهد، ممکن است به جایگاه با فضای بیشتر برای پاهایتان احتیاج داشته باشید. پس بهتر است در ابتدا در خصوص جایگاه های مختلف کلاس اکونومی که فضای بیشتری نسبت به میانگین ها دارند، صحبت کنیم.

اما در ابتدا، این نکته را در نظر داشته باشید که بیشتر هواپیمایی ها هم اکنون در حال فروش جایگاه های با فضای پای بیشتر هستند یا آن ها را به مسافرانی که همواره با آن ها پرواز دارند، پیشنهاد می نمایند. این فرصت ها به خصوص در پروازهای مقرون به صرفه قیمت شرکت های هواپیمایی بسیار عالی هستند، زیرا باعث می شوند که صرفه جویی خوبی در هزینه سفر خود کنید.

اگر قصد خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما را دارید، با یاری خبرنگاران می توانید بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و با پایین ترین قیمت از فروشنده های معتبر تهیه کنید.

فضای بیشتر پا در بیشتر کابین ها در ردیف های خروج اضطراری قرار دارند. در هواپیماهای کوچک تر مانند بوئینگ 737 یا ایرباس A320، این جایگاه ها در خروجی های کنار بال ها، تقریبا وسط هواپیما، واقع شده اند.

در نظر داشته باشید که اگر شما محدودیت های تحرکی دارید، انگلیسی صحبت نمی کنید (یا در بعضی مواقع به زبان بومی آن هواپیمایی مسلط نیستید)، بچه دارید یا به کمربند ایمنی خاصی احتیاج دارید، ممکن است اجازه نداشته باشید که در راهروهای خروجی بنشینید؛ و نمی توانید زیر جایگاه جلویی خود در حین بلند شدن یا فرود هواپیما، کیف دستی خود را بگذارید.

دومین انتخاب خوب جایگاه، جایگاه های در کنار دیواره های جدانماینده بخش های مختلف هواپیما در جلوی هر کابین است. مهم ترین مزیت این جایگاه ها این است که کسی به شما تکیه نمی دهد (جایگاه جلویی وجود ندارد)، ولی در بیشتر هواپیماها یک نقطه ضعف در این جایگاه وجود دارد که آن، فضای کمتر پا به خاطر وجود دیوار است.

نکته منفی دیگر راجع به این جایگاه، این است که احتمال وجود فردی بچه دار در کنار شما بسیار بالا است، زیرا در هواپیماهای بزرگ، محل عوض کردن نوزادان که مجهز به تخت کودک است، در این بخش واقع شده است.

مسافران با وزن بالا در نظر داشته باشند که میزهای جایگاه های این بخش، غالبا در زیر جای دست، قرار دارند و این موضوع باعث می گردد که عرض جایگاه نسبت به جایگاه های عقبی، حدودا 2.5 سانتی متر باریک تر باشد.

در بعضی هواپیماهای نو، به خصوص هواپیماهای کوچک مانند ایرباس A320 یا خانواده بوئینگ 737، شرکت های هواپیمایی که فرست کلاس و کلاس تجاری در پرواز خود دارند، دیگر از دیوار برای جدا کردن کابین های مختلف استفاده نمی نمایند، بنابراین ردیف جلویی کلاس اکونومی درست پشت جایگاه های بزرگ تر کلاس های بالاتر واقع شده است. این به معنای فضای بسیار بیشتر پا است، اما غالبا این جایگاه ها با وجود میز در جای دست خود، عرض باریک تری دارند.

جایگاه طلایی مخفی با فضای بی نهایت برای پا، که مورد علاقه افرادی است که زیاد پرواز می نمایند، در راهروی خروج واقع شده است که دارای فضای زیادی در جلوی آن است. شما این جایگاه را در نقشه هواپیما تشخیص خواهید داد، زیرا ردیف جلویی آن، به خاطر شرایط اضطراری، دارای یک جایگاه کمتر است. بیشتر هواپیماهای ایرباس A321 و بعضی بوئینگ های 737 اس، مانند هواپیماهای بزرگتری چون بوئینگ 777، دارای این جایگاه ها هستند.

سعی کنید در ردیف های عقبی هواپیما، که معمولا کمترین فضای پا را در جایگاه ها دارند، ننشینید. بعضی اوقات، جایگاه های ردیف آخر هواپیما، خم نمی شوند و معمولا در کنار سرویس های بهداشتی قرار دارند، پس قطعا باید از آن ها اجتناب کنید. اگر در پی صرفه جویی در هزینه ها هستید، ردیف های عقبی هواپیما، انتخاب مناسبی هستند.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13076

به "برترین جایگاه در پرواز با هواپیما کدام است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین جایگاه در پرواز با هواپیما کدام است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید