بمبی که یک کشتی را در کمتر از 30 ثانیه از وسط نصف می نماید!

به گزارش کنفرانس هکا، نیروی هوایی ایالات متحده فناوری نظامی جدیدی را در دست آزمایش دارد که می تواند به سرعت یک کشتی را جلوی چشمان شما غرق کند.

بمبی که یک کشتی را در کمتر از 30 ثانیه از وسط نصف می نماید!

به گزارش خبرنگاران ، این بمب که کوئیک سینک (غرق سریع یا QUICKSINK) نام دارد، به وسیله آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است.

در ویدئویی که با همکاری پایگاه نیروی هوایی اگلین گرفته شده، نیروی هوایی آمریکا نمایی از نحوه عملکرد این بمب مرگبار به تصویر کشیده شده است.

در تصاویر منتشره دیده می گردد که یک جت جنگنده اف-15 نیروی هوایی ایالات متحده یک بمب از این نوع را روی یک کشتی می اندازد و در پی آن با وقوع انفجار بزرگی، کشتی در کمتر از 30 ثانیه غرق می گردد.

در ویدئوی دومی که به وسیله مقامات نظامی آمریکایی منتشر شده کشتی غرق شده در بستر دریا نشان داده می گردد که به طور موثری به دو نیم تقسیم شده است.

نیروی هوایی ایالات متحده به طور قابل توجهی درباره جزئیات این فناوری و میزان کارآمدی آن سکوت نموده بود. با این حال، تصاویر و اطلاعات منتشره نشان می دهند که این موشک شامل یک بمب 907 کیلوگرمی اصلاح شده با سامانه مهمات تهاجم مستقیم مشترک (JDAM) است.

این سامانه ابزار راهنمایی گری است که بمب های گرانشی غیرراهنمایی شونده، یا بمب های سقوط آزاد، را به بمب های هوشمند و دقیق و با قابلیت ضربه زدن به اهداف در تمامی شرایط آب و هوایی تبدیل می نماید.

اگر داده های سامانه موقعیت یاب جهانی (GPS) در دسترس باشند، سامانه های مهمات تهاجم مستقیم مشترک می توانند به بمب های سقوط آزاد اجازه دهند تا با دقت 5 متر یا کمتر به هدف اصابت نمایند. حتی اگر اطلاعات جی پی اس وجود نداشته باشد، این بمب های اصلاح شده می توانند با دقت 30 متر به هدف برخورد نمایند.

اژدرها، یا همان موشک های زیر آب که از کشتی ها یا زیردریایی ها شلیک می شوند، رایج ترین تسلیحات برای غرق کردن کشتی های دشمن هستند. با این حال فناوری نو راه موثرتری برای نابودی کشتی ها از آسمان در اختیار ارتش ایالات متحده می گذارد.

علاوه بر این، موشک های پرتاب شده به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر از اژدرها هستند و می تواند منطقه بسیار بزرگتری از دریا را تحت پوشش بگیرند.

هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است که تسلیحات نظامی نو از چه زمانی عملیاتی خواهند شد و در اختیار جنگنده های آمریکایی قرار خواهند گرفت.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اسفند 1402 بروزرسانی: 15 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15685

به "بمبی که یک کشتی را در کمتر از 30 ثانیه از وسط نصف می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمبی که یک کشتی را در کمتر از 30 ثانیه از وسط نصف می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید