تور مقرون به صرفه چین: بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد، در پی تخصیص منابع صندوق توسعه ملی هستیم

به گزارش کنفرانس هکا، رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه در پی تخصیص منابع صندوق توسعه ملی برای اعتبار فروشنده در حوزه صادرات هستیم، گفت: اکنون بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شده است.

تور مقرون به صرفه چین: بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد، در پی تخصیص منابع صندوق توسعه ملی هستیم

با ما همراه باشید و با تور مقرون به صرفه چین از شگفت انگیزترین کشور جهان تماشا کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه تماشا کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، علیرضا پیمان پاک اظهار کرد: در پی این موضوع هستیم که منابع صندوق توسعه ملی را به عنوان اعتبار فروشنده در حوزه صادرات وارد کنیم و می خواهیم این موضوع را در هیئت دولت تصویب کنیم.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: ساز و کار های ارزی تازه مانند بلاک چین را در کنار تسهیل تعهدات ارزی در دستور کار قرار دادیم، اکنون بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شده است که از این موضوع برای صادرات به کشور عمان می توان استفاده کرد.

وی با یادآوری اینکه تمرکز ما روی موضوعات ارزی بوده است، ادامه داد: موضوعات مرتبط با رفع تعهدات ارزی با ابلاغیه ای که از ستاد اقتصادی دولت گرفته ایم تسریع یافته است. همچنین برای تسهیل امور صادرکنندگان کلاً واردات در مقابل صادرات برای تمامی کالا ها و ردیف ها (به غیر از پتروشیمی، فولاد، سیمان و بعضی واحد های بزرگ) آزاد شده است.

معاون وزیر صمت بیان نمود: یکسری گروه های کالایی را از نیما خارج و با گروه هایی که مواد اولیه آن ها مستقیم از سامانه نیما تامین می شود، متناظر کردیم تا ارز این نوع کالا ها مبادله و رفع تعهد شود.

پیمان پاک همچنین از بخش خصوصی خواست تا پیشنهادات خود را برای طرح در شورای عالی صادرات و قرارگاه دیپلماسی کشاورزی و اخذ مصوبات لازم ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13116

به "تور مقرون به صرفه چین: بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد، در پی تخصیص منابع صندوق توسعه ملی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مقرون به صرفه چین: بلاک چین در سامانه جامع تجارت پیاده سازی شد، در پی تخصیص منابع صندوق توسعه ملی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید