بلاتکلیفی دو کتاب پژوهشی در حوزه موسیقی، هنر اولویت ناشران نیست

به گزارش کنفرانس هکا، هوشنگ جاوید پژوهشگر و مولف مطرح موسیقی ایرانی در مصاحبه با خبرنگاران درباره تازه ترین فعالیت های خود گفت: در حوزه کارهای اجرایی فعلا تمرکزم در صداوسیماست و مدتی است سلسله کارگاه های آموزشی را برگزار می کنم. در حوزه تالیف هم کارهای مربوط به کتاب پرند ستایش2 به اتمام رسیده هرچند هنوز زمان انتشار آن معین نیست و اصلا هم نمی دانم قرار است ناشر اثر چه زمانی آن را منتشر کند. کتاب دیگری هم که برای انتشار آماده گردیده مربوط به تاریخ داستان گذاری موسیقایی در ایران است که حدود هفت سال پیش آن را به ناشر تحویل داده ام اما گویا فعلا در اولویت انتشار قرار ندارد.

بلاتکلیفی دو کتاب پژوهشی در حوزه موسیقی، هنر اولویت ناشران نیست

وی ادامه داد: متاسفانه وقتی از دوستان ناشر برای پیگیری زمان و نحوه انتشار آثارم هم سئوال می کنم، جواب روشنی دریافت نمی کنم. گویا موضوعات غیرهنری فعلا از موضوعات هنری جلوتر بوده و اولویت جدی برای ناشران محسوب نمی گردد.

جاوید اضافه نمود: در همین موضوع تاریخ داستان گذاری موسیقایی، معتقدم ما هنوز مرجع مکتوبی در این حوزه چه در زمینه آواز و چه در زمینه موسیقایی نداریم و اتفاقا همین جریان باعث شد که من آغاز به نگارش و تدوین مجموعه کتاب هایی با این موضوع کنم اما گویا این موضوع هنوز در اولویت قرار ندارد و باید صبر کنیم که تاریخ نقالی به طور کامل از بین برود آن وقت شاید برای چاپ آن اقدام کنیم!

این پژوهشگر موسیقی اقوام ایران اعلام کرد: من برای نگارش مجموعه کتاب پرند ستایش که قسمت دوم آن به طور کامل آماده گردیده، کوشش های زیادی را انجام داده ام اما واقعا نمی دانم چرا دوستان به این گونه فعالیت های پژوهشی اهمیتی نمی دهند و به اولویت هایی فکر می نمایند که گویا از هنر واجب تر است. اما من بر این باورم این اثر پژوهشی که با موضوع موسیقی مذهبی در ایران تدوین گردیده می تواند مرجع بسیار مناسبی در جهت حفظ و نگهداری گنجینه های موسیقی و معرفی آن به علاقه مندان باشد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 637

به "بلاتکلیفی دو کتاب پژوهشی در حوزه موسیقی، هنر اولویت ناشران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی دو کتاب پژوهشی در حوزه موسیقی، هنر اولویت ناشران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید