بزرگترین نقطه قوت دارک سولز 2 دوری از هنجارهای سبک سولزبورن است

به گزارش کنفرانس هکا، تقریبا یک ماه پیش، بازی اکشن نقش آفرینی دارک سولز 2 از استودیوی فرام سافتور (FromSofware) دهمین سالگرد عرضه خود را جشن گرفت. حال زمان خوبی است تا نگاهی بیندازیم به اینکه چگونه این دنباله غیرمنتظره سنت ها را کنار گذاشت و به عنوان یکی از متفاوت ترین آثار سولزبورن استودیویی که این ژانر را ایجاد کرده، شناخته می شود.

بزرگترین نقطه قوت دارک سولز 2 دوری از هنجارهای سبک سولزبورن است

دارک سولز 2، مدت کوتاهی پس از انتشار، تمایز خود را نشان داد. این تنها بازی سولزبورن فرام سافتور بود که که هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki) آن را کارگردانی نکرد. بلادبورن که سال بعد منتشر شد، سر و صدای زیادی به پا کرد و زمانی که دارک سولز 3 منتشر شد، استقبال از نسخه قبلی آن به طور قابل توجهی کاهش یافته بود و در لیست های بهترین بازی های سولزبورن معمولا جایگاه مناسبی نداشت. با این حال، اگر از فرضیات خود در مورد آنچه که یک بازی سولزبورن باید باشد را کنار بگذارید، دارک سولز 2 بر خلاف ویرانه های ساخته شده در سایر بازی های فرام سافتور، حسی مرموز و غیرمنطقی از مکان ارائه می دهد و مزیت های فراوان آن از روش هایی که بیشتر از نسخه های قبلی خود متمایز است ناشی می شود.

برای صحبت در مورد آن نکات مثبت، بهتر است از افتتاحیه بازی شروع کنیم. همه بازی های سری سولز با یک کات سین سینمایی شروع می شوند که بیشتر شامل ماجرای خدایان و پادشاهان مرده یا در حال مرگ است که زمانی بر دنیای که قرار است وارد آن شوید حکومت می کردند. در ادامه شخصیت بازیکن معمولا معرفی می شود. شما یک Undead یا Unkindled یا تارنیشد هستید. حتی اگر شخصیت شما از سرزمینی دور باشد، شما یک مکان خاص در دنیا را اشغال می کنید و یک پیشگویی یا یک دستور دینی وجود دارد که شما را درگیرخود می کند. در این میان مسیر رسیدن به تاج و تخت از قبل مشخص شده است.

با این حال دارک سولز 2 به سختی کلیت داستان خود را معرفی می کند و فقط نام یک پادشاه باستانی و سرزمین او یعنی Drangleic را معرفی می کند. کات سین شروعین بر نوعی لحن شاعرانه تمرکز دارد. بازیکن، به جای بودن در حد یک پاورقی در تاریخ خدایان و پادشاهی ها، موضوع اصلی است. شما نفرین شده ، همه چیز را از دست داده اید و به Drangleic راه یافته اید تا نفرین خود را از بین ببرید. آرمان شما چندان بزرگ و تاثیرگذار بر دنیا نیست و شما به هیچ کس دیگری وابسته نیستید و تنها قصد دارید که خود را از این زندگی نفرین شده رهایی دهید.

دارک سولز در نوعی استیصال مالیخولیایی شناور است. شما، مانند بسکمک دیگر در Drangleic، در پی بازیابی خود هستید اما تاریخ باستانی این سرزمین مانند شن های روان است و شما را به داخل می کشد و هر چه بیشتر مقاومت کنید یا بجنگید، بیشتر به شما فشار می آورد. هر بازی سولز فضایی تیره و تار دارد اما دارک سولز 2 غم انگیز است و یافتن پیروزی در پایان های آن سخت است. از برخی جهات، دارک سولز 2 به جز در چرخه شعله از نظر مضامین داستانی مشابه دارک سولز 3 است. در این اثر دنیا ها و زمان فشرده شده اند. همچنین چرخه بازی های قبلی اکنون به قدری اتفاق افتاده است که دنیا در حال توسعه است. در دارک سولز 3 هنوز مکان های آشنایی وجود دارد، هرچند خراب یا دوباره ساخته شده اند اما در دارک سولز 2، تنها پژواک وجود دارد.

در دارک سولز ، Blighttown زیر فاضلاب Undead Burg است و به معنای واقعی کلمه آن ها را تحت الشعاع قرار می دهد و در واقع دنیایی زیر یک دنیای دیگر است. دارک سولز 2 به نوعی این ایده را کاملا کنار گذاشته است و ناب ترین مدرک آن آسانسوری است که اغلب به آن اشاره می شود و در بالای یک آسیاب بادی که به کوهی غرق در گدازه منتهی می شود، وجود دارد. Gutter معادل Blighttown است، اما کاملا تاریک است و به طور قابل مشاهده ای به هیچ نقطه دیگری در دنیا متصل نیست. مانند بازی های قبلی، دارک سولز 2 نیز داستان های مشخصی دارد، اما چیزی که بیش از همه در مورد آن نگران کننده است، شکاف های آن است. شما نمی توانید Drangleic را مانند لوتریک یا حتی سرزمین های میانه در الدن رینگ درک کنید زیرا بخش هایی از آن حتی در رویا ها یا خاطرات پوشیده شده است و ظاهرا این یک دنیای روانی است نه مادی.

با این حال، به یاد ماندنی ترین مکان دارک سولز 2 ماجولا بوده که نوعی شهر ساحلی است که به عنوان یک هاب در بازی عمل می کند. این یکی از اولین مکان هایی است که در بازی پیدا می کنید. همانطور که شخصیت ها را در دنیا پیدا کرده و به آن ها کمک می کنید، آن ها راه خود را به آنجا باز می کنند. ماجولا در غروب همیشگی خورشید است، نور امواج را زرد می کند و صخره های نیزه مانند از ساحل بیرون زده اند. این منطقه دردناک با زمزمه های طولانی یا سکوت همراه است و یکی از معدود مکان هایی در بازی است که واقعا می توانید آن را ایمن بنامید.

ماجولا محبت آمیز ترین مکان بازی است، اما شما همراهان و پناهگاه های دیگری را در دنیا خواهید یافت. یکی از آن ها، شخصیتی به نام لوکاتیل است، اگرچه برخورد شما با او زودگذر است اما داستان او در سری سولز غیر متعارف نیست. با این حال او در فکر بازیکنان می ماند، نه به این دلیل که شخصیتی منحصر به فرد است، بلکه به این دلیل که هدفش با هدف شما به نوعی مشابه است.

در واقع او هم مثل شما از جای دیگری آمده است و در پی پایان دادن به نفرین خود است. او نیز مانند شما در این دنیای فراموش شده و رویایی عقل خود را از دست می دهد. اطلاعات پیشینه او پراکنده شده و هر روز بیشتر از آن را از دست می دهد. تراژدی لوکاتیل کاملا پیش پا افتاده است و شامل خواستن زیاد چیزی و از دست دادن خود برای یافتن آن می شود. به طور کلی می توان گفت که دارک سولز 2 در مورد یک فرد شکسته است و امیدی وصف ناپذیر از یافتن شخصی مانند شما را به تصویر می کشد. در نهایت گفتنی است که دارک سولز 2 فراموش نخواهد شد. این بازی امروزه بیشتر از همیشه طرفدار پیدا کرده است و بسکمک تمایز عناصر آن با دیگر آثار سولزبورن را ستایش می کنند.

منبع: GameSpot

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16797

به "بزرگترین نقطه قوت دارک سولز 2 دوری از هنجارهای سبک سولزبورن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین نقطه قوت دارک سولز 2 دوری از هنجارهای سبک سولزبورن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید