برگزاری نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست 25 مهرماه، دعوت از المپین ها برای حضور در جشنواره

به گزارش کنفرانس هکا، رییس کمیسیون ورزش و محیط زیست به تشریح برنامه ها برای برپایی نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست پرداخت.

برگزاری نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست 25 مهرماه، دعوت از المپین ها برای حضور در جشنواره

به گزارش خبرنگاران، نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست 25 مهر ماه در آموزشگاه ملی المپیک برگزار می گردد از این رو کمیسیون ورزش و محیط زیست نشست خبری را در این مورد برگزار کرد.

مهرافزا منوچهری ، رییس کمیسیون ورزش و محیط زیست کمیته ملی المپیک در این نشست خبری، بیان کرد: محیط زیست رکن سوم جنبش المپیک است و باید در کلیه فعالیت های ورزشی ملاحظات زیست محیطی در نظر گرفته گردد. حتی در المپیک جوانان هم یکی از مباحث آموزشی زیست محیطی است.

کمیسیون ورزش و محیط زیست هم مطابق با رسالتی که دارد فعالیت هایی را ارائه می دهد تا ورزشکاران در محیطی که ورزش می نمایند سلامتی بیشتری داشته باشند.

او ادامه داد: ورزشکاران به عنوان الگوهای موثر در دنیا می توانند به عنوان سفیرانی در بخش محیط زیست معرفی شوند و یاری هایی در این زمینه د اشته باشند. در این جشنواره از NGO و فدراسیون هایی که فعالیت زیست محیطی داشتند قدردانی می گردد. همچنین 9 کارگاه آموزشی نیز هم داریم. از 300 دانش آموز دختر و پسر نیز دعوت به عمل آورده ایم که در این جشنواره حضور داشته باشند. هفت ـ هشت فدراسیون هم قرار است کارهای ورزشی انجام دهند نظیر فدراسیون شمشیربازی، تنیس روی میز، تنیس، بدمینتون، مینی والیبال، مینی بسکتبال که این فدراسیون ها با مربیان و بازیکنان خود در محوطه آموزشگاه ملی المپیک با دانش آموزان کار خواهند کرد.

او ادامه داد: همچنین 10 غرفه هم داریم و سازمان محیط زیست و محیط زیست شهرداری هم به ما یاری خواهند کرد و فعالیت هایی را برای بچه ها ارائه می نمایند.

رییس کمیسیون ورزش و محیط زیست در ادامه در مورد استفاده از چهره های شاخص ورزشی در این جشنواره، نیز خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که می خواهیم انجام دهیم کاشت درخت توسط چهار نفر از پیشکسوتان و المپین ها است که البته هنوز اسامی آنها تعیین نشده است. همچنین از قهرمانان ملی و المپین ها نیز دعوت به عمل آمده که در این جشنواره نیز حضور داشته باشند و حتی کارگاه های که برگزار می گردد برای آنها نیز مفید خواهد بود.

منوچهری در پاسخ به این سوال که کمیسیون ورزش و محیط زیست نظارتی بر روی فعالیت های زیست محیطی فدراسیون ها خواهد داشت، در این باره توضیح داد: ما نظارت مستقیمی نداریم ، بلکه وزارت بهداشت است که می تواند این نظارت را داشته باشد ولی هر کدام از این فدراسیون ها یک نماینده محیط زیست دارند که حضورشان در این کارگاهها می تواند مفید باشد و ما برای آگاهی دادن به فدراسیون ها این کارگاه ها را برگزار می کنیم.

در ادامه هومن بهمن پور، مسئول برگزاری کارگاه های آموزشی، گفت : فکر می کنم برگزاری این کار گاه ها بازخورد خوبی داشته باشد و تا الان هم استقبال خوبی از این کارگاه ها شده است و او در ادامه به تشریح برنامه ها در این 9 کارگاه پرداخت که اسامی این 9 کارگاه به توضیح زیر است:

1. سازمان های المپیک

2. آلاینده های غذایی، چالش ها و غذاهای اورگانیک برای ورزشکاران

3. حصول و ضوابط بهداشت استخرها در مجموعه های ورزشی

4. ملاحظات محیط زیست در رویدادهای ورزشی

5. حصول کاربردی آموزش و ورزش و محیط زیست در مدارس ویژه نوجوانان

6. بهداشت هوا در مجموعه ورزشی

7. نظارت و بازرسی در فضاها و اماکن ورزشی

8. ارزیابی و ممیزی ریسک در مجموعه های ورزشی

9. روش ها و تکنیک های بهره مندی از رویدادهای ورزشی و شخصیت های ورزشی در جهت حفظ محیط زیست

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 911

به "برگزاری نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست 25 مهرماه، دعوت از المپین ها برای حضور در جشنواره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نخستین جشنواره ورزش و محیط زیست 25 مهرماه، دعوت از المپین ها برای حضور در جشنواره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید