برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا با حضور صالحی امیری

به گزارش کنفرانس هکا، مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات ژیمناستیک قهرمانی آسیا در مغولستان با حضور قهرمانان این رشته در سالن فارسی اکادمی ملی المپیک برگزار گردید.

برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا با حضور صالحی امیری

به گزارش خبرنگاران، امروز عصر(شنبه) مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک که توانسته بودند مدال آسیایی در مغولستان کسب نمایند با حضور دکتر احمدی معاون فرهنگی و همگانی وزیر ورزش جوانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک برگزار گردید.

اینچه درگاهی درباره مراسم تجلیل گفت: مسابقات قهرمانی آسیا در تیرماه برگزا شد و همه می دانند که کسب مدال در آسیا بسیار سخت است. این مسابقات اولین بار بود که ژیمناستیک کاران دو مدال آسیایی را کسب نموده، همچنین نخستین مرتبه بود که ایران توانست در آسیا مدال نقره کسب کند.

او اضافه کرد: امیدوارم روند رو به رشد در ژیمناستیک ادامه پیدا کند و ما به این خودباوری رسیده ایم که حتی مدال المپیک کسب کنیم.

وی درخاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم در مراسم بعدی از قهرمانان جام دنیای و حتی مدال آوران المپیک تقدیر کنیم.

احمدی با تحسین فدراسیون ژیمناستیک گفت: به قهرمانان ژیمناستیک افتخار می کنم. حرکت هایی که آقای کیخا به نام خود ثبت نموده اند، جای تقدیر و تشکر دارد و مدال نقره آسیا بسیار جای تبریک برای این قهرمان دارد و امیدوارم شاهد درخشش ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک 2020 داشته باشیم.

او اضافه کرد: از خانم درگاهی بابت تمامی زحماتی که کشیده اند تشکر می کنم. امیدوارم که ژیمناستیک را همگانی کنیم و وزارت ورزش هم از این موضوع حمایت خواهد نمود.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ژیمناستیک انصافا رشته شادآفرین و فرحبخش در ایران و خارج کشوراست و هنوز جا دارد که یاری بیشتری به این ورزش گردد.

او اضافه کرد: ژیمناستیک در ایران و دنیا باید صندلی لازم را داشته باشد و باید سعی کنیم یک استراتژی و نقشه راه 10 ساله داشته باشیم تا نتایج حمایت روی نوجوانان معین گردد. همچنین باید آرمان و هدف اعم از کسب مدال در آسیا داشته باشیم.

صالحی گفت: باید در ژیمناستیک کلی نگری داشته باشیم و خدمات ژیمناستیک باید ارزان و رایگان خدمت مردم ارائه گردد. تجهیزات یکی از نکات دیگری است که باید به آن توجه کرد.

او اضافه کرد: در کیش سالن خوبی داریم ولی تجهیزات به روز نیست که باید کمیته ملی المپیک ، وزارت ورزش و همچنین اسپانسر یاری زیادی به به روز کردن وسایل و تجهیزات نمایند تا این امکانات جدید را در اختیار فدراسیون ژیمناستیک قرار دهیم.

وی گفت: اگر امکانات را خوب کنیم ده ها کیخا خواهیم داشت و یک انقلاب در ورزش ژیمناستیک روی خواهد داد.

امیری در خاتمه اضافه کرد: آموزش نکته کلیدی دیگر و بسیار معین نماینده و مهم است که باید به آن توجه گردد. من باور دارم ژیمناستیک جذاب ترین ورزش است.

محمد رضا خیرخواه سرمربی ژیمناستیک نیز در حاشیه این مراسم گفت: اگر امکانات مناسب در اختیار ژیمناستیک کاران قرار گیرد ما حتی قول کسب مدال المپیک می دهیم. من از فدراسیون و خانم درگاهی تشکر می کنم که حداقل امکانات را در اختیار ما قرار داده است.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5529

به "برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا با حضور صالحی امیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم تجلیل از مدال آوران ژیمناستیک قهرمانی آسیا با حضور صالحی امیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید