بازدید سلطانی فر و صالحی امیری از اردوی هندبال، وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون چه گفتند؟

به گزارش کنفرانس هکا، صبح امروز و در آخرین روز از چهارمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی هندبال، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی هندبالیست ها بازدید کردند.

بازدید سلطانی فر و صالحی امیری از اردوی هندبال، وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون چه گفتند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، صبح امروز و در آخرین روز از چهارمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی هندبال کشورمان جهت اعزام به مسابقات انتخابی المپیک 2020، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در سالن هندبال از اردوی هندبالیست ها بازدید کردند.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال گفت: سلطانی فر و صالحی امیری لطف ویژه به هندبال داشتند. امروز آخرین جلسه تمرین بچه ها در تهران است و برای حضور در تورنمنت چهار جانبه با عراق راهی اصفهان و سپس راهی قطر برای بازی محبت آمیز و اردوی تدارکاتی می شوند. با کره، بحرین و کویت در گروه مرگ هستیم. با توانمندی حبیبی امیدوار هستیم. در هیچ رده مربی خارجی نداریم و از سرمایه های داخلی برای تیم ها استفاده کردیم.

وی اضافه نمود: تمام توان خود را به کار می گیریم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم. تیم ملی هندبال جوان شده است. هندبال پتانسیل بالایی دارد و اگر به این جوانان اطمینان شود جهت والیبال را می رویم و این استعدادها فقط نیازمند حمایت هستند تا برای ما افتخار آفرینی کنند.

حبیبی سرمربی تیم ملی هندبال نیز گفت: برای اولین بار است در سال های اخیر جوانگرایی شده است. این رشته بیشترین لژیونر را در بین سایر رشته ها دارد که هم محاسن و هم ضررهایی دارد. در هیچ یک از اردوها با وجود رایزنی هایی که داشتیم نتوانستیم از حضور لژیونرها استفاده کنیم. در اردوها از جوانان حاضر در هندبال کشور دعوت شده و شاهد تلاش آنها بودیم. زمان کم بود و بازی تدارکاتی نداشتیم اما با پتاتسیل موجود و در این زمان کم به هماهنگی رسیدیم و امیدواریم آینده هندبال را با این جوانان تضمین کنیم.

کاپیتان تیم هندبال کشورمان گفت: در 5 سال گذشته نوسان مدیریتی داشتیم و اسپانسرها تمایلی به حضور ندارند که خوشبختانه با مدیریت جدید دیدگاه عوض شده است. امیدوارم مسائل حل شود. چرا که با کشورهای مطرح آسیایی فاصله داریم. از شما می خواهیم که حمایت کنید تا هندبال به جایگاه خود برشود .

مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: در تحلیل وزارت و کمیته باور ما بر این است که همین پیروزیت های والیبال و بسکتبال در قاره آسیا و جهان در هندبال هم وجود دارد تا با برنامه منسجم پا را از آسیا فراتر قرار دهیم و در جمع بهترین های جهان باشیم. داشتن لژیونرها نشان می دهد این توان در هندبال وجود دارد که در لیگ های معتبر و مسابقات مهم باشند.

تغییرات مدیریتی و تاثیر آن بحث درستی است و هر جا پیروز بودیم با ثبات مدیریت و برنامه ریزی بوده است. بر این باوریم که دوره طلایی رشد هندبال دنبال می شود و به زودی سطح هندبال به جایی می رسد که حرف زیادی در آسیا و جهان دارد. کشورهای عربی با بازیکنان چند ملیتی سرمایه گذاری زیادی در هندبال کردند. ما ظرفیتی بیش از این داریم و فدراسیون باید در زمینه استعدادیابی و تقویب نونهالان، نوجوانان و امید گام بردارد.

وی اضافه نمود: راهی مسابقات مهمی هستید. باور دارم هرگاه جوانان ما اراده کردند و فعل خواستن را صرف کردند به اهداف خود رسیدند و باعث افتخار کشور شدند. با همه توان کمک می کنیم. پاکدل نیروی جوان و از دل هندبال است و مسئولیت سنگینی دارد. ما از برنامه های وی حمایت می کنیم. کسب میزبانی سال آینده جوانان آسیا نیز خبر خوبی است و توصیه می کنم که میزبانی های مسابقات بزرگتر را کسب کنید.

تیم هندبال کشورمان جهت حضور چهارجانبه با حضور تیم های عراق، سپاهان و تیم جوانان، راهی اصفهان و سپس برای برگزاری اردوی 10 روزه در قطر و بازی محبت آمیز با تیم ملی این کشور راهی دوحه خواهند شد.

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران گفت: در هندبال ظرفیت و استعدادهای خوبی در داخل کشور داریم که به عنوان لژیونر در لیگ های بزرگ اروپا هستند با برنامه منسجم و استفاده از استعدادها و تقویت تیم های پایه می توانیم از آسیا فراتر برویم و جزو 10 تیم برتر جهان باشیم. از فدراسیون می خواهیم که برنامه 5 ساله خود را ارائه دهد تا در تیم های پایه و زیر ساخت ها کار کنیم تا تیم های ملی در تمام رده ها و رویدادهای بین المللی بیشتری شرکت کند و کسب تجربه مناسبی ورزشکاران ایران داشته باشند.

مسابقات انتخابی المپیک 2020 از 25 مهر ماه در قطر آغاز خواهد شد. تیم نخست این مسابقات جواز حضور مستقیم در المپیک توکیو را کسب خواهد کرد.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5850

به "بازدید سلطانی فر و صالحی امیری از اردوی هندبال، وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون چه گفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید سلطانی فر و صالحی امیری از اردوی هندبال، وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون چه گفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید