این بهار بادبادک بازی کنید!

به گزارش کنفرانس هکا، این بادبادک های هیجان انگیز ایده ای برای سرگرم کردن بچه ها و بزرگ ترهایی است که هنوز کودک درون شان زنده است. به علاوه بهار فصلی عالی برای بادبادک بازی است!

این بهار بادبادک بازی کنید!

با رسیدن فصل بهار منطقه ای از کشور نیست که در آن بادی نوزد! دوست دارید یک فعالیت مهیج با تمام اعضای خانواده داشته باشید؟ بازی که بچه ها هم می توانند در درست کردن و انجام آن دخیل باشند. اگر جواب تان مثبت است پس یک بادبادک بسازید.

تمام بادبادک هایی که امروز به شما آموزش می دهیم با هزینه ای خیلی کم آماده می شوند و خیلی هم بامزه خواهند شد. کدام بچه ای است که از بادبادک بازی لذت نبرد؟ خصوصا بادبادکی که خودش ساخته باشد!

1- بادبادک با استفاده از نی پلاستیکی

باورتان می گردد این بادبادک های زیبا تنها با استفاده از نی و دستمال کاغذی درست شده اند؟! 2 نی را به صورت متقاطع روی هم بگذارید و یک لوزی درست کنید. سپس آن را با دستمال کاغذی ضخیم، و به یاری چسب بپوشانید.

2- بادبادک آبرنگی آسان

بادبادک تان را با کاغذی ساده درست کنید و سپس آن را با استفاده از آبرنگ و تکنینک ابر و بادی به این شکل درآورید. از هر رنگی که می خواهید می توانید بهره ببرید. به علاوه می توانید چند عدد از این بادبادک ها را درست کنید و در تولد فرزندتان به عنوان تزئین به دیوار بزنید، عالی می گردد.

3- بادبادک های نقش و نگار دار

برای درست کردن این بادبادک ها کافی است کاغذی نقش دار تهیه کنید. البته می توانید خودتان یا کودک تان روی کاغذی ساده نقش و نگار ایجاد کنید. سپس با آن کاغذ بادبادک بسازید و در یک بعد از ظهر بادی آن را به هوا بفرستید.

4- بادبادک با ماکارونی

این اید هم بسیار بامزه است. البته نمی توان آن را به هوا فرستاد اما می گردد اتاق کودک را با آن تزئین کرد! برای درست کردن این بادبادک ماکارونی، به 2 نوع ماکارونی (ساده و شکل دار)، آبرنگ، چسب، نخ و کاغذ احتیاج دارید. با ماکارونی ساده لوزی درست کنید و آن را با استفاده از چسب آبکی روی کاغذ بچسبانید. نخی را به انتهای لوزی بچسبانید. با استفاده از آبرنگ بادبادک تان را رنگ کنید. خب تمام شد به همین راحتی! می توانید بادبادک را با قیچی ببرید و یا همانطور روی کاغذ به دیوار بچسبانید.

5- بادبادک کیسه ای

می توانید با کیسه های کاغذی هم بادبادکی زیبا درست کنید. این بادبادک هم در هوا معلق می ماند و بالا و پایین می رود.

6- بادبادک بهاری

این بادبادک هایی که می بینید به خاطر رنگ و طرح شادشان،حس بهار دارند. برای تهیه آنها مانند هر بادبادک دیگری به اسکلت و پوشاننده احتیاج دارید. من در اینجا از چوب به عنوان اسکت کار و از کاغذ رنگی به عنوان پوشاننده استفاده کردم.

7- بادبادک با کیسه خرید!

کودک تان می تواند این بادبادک را بدون یاری شما هم درست کند. تنها کافی است کف یک کیسه خرید را پاره کنید و چند روبان یا کاغذ رنگی که نواری بریده شده به کف آن بچسبانید.

8- بادبادک با شیشه رنگی

البته این بادبادک را هم نمی توان هوا کرد اما پنجره اتاق بچه ها را که می توان با آن تزئین کرد! برای درست کردن این بادبادک از دستمال رنگ شده بهره ببرید.

9- بادبادک با کیسه پلاستیکی

این بازی برای بچه ها کوچکتر، که هنوز نمی توانند بادبادک را کنترل نمایند، عالی است. می توانید به دسته های یک کیسه پلاستیک نخ ببندید و به کودک تان بدهید تا با آن بازی کند. اگر روی کیسه را نقاشی کنید و به آن روبان های رنگی بچسبانید، از هر اسباب بازی دیگری زیبا تر خواهد شد. حتی می توانید کیسه را به شکل یک عروسک درآورید. درست کردن این بادبادک تقریبا هیچ هزینه ای هم نخواهد داشت.

10- بادبادک شخصی

بادبادک هایی آسان و ساده اما با رنگ های شاد بسازید و سپس روی هر کدام نام یکی از بچه ها را بنویسید. به این ترتیب بازی کردن با آنها برای بچه ها مجذوب کننده تر خواهد بود و حتی می توانند با هم مسابقه دهند!

11- بادبادک استوانه ای بسازید

این بادبادکی تازه و فرق دارد. برای درست کردن آن از وسایل اطراف تان یاری بگیرید. درست کردنش کاری هم ندارد؛ تنها کافی است استوانه ای بسازید و سپس مقداری کاغذ رنگی به بدنه آن بچسبانید. همین!

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13946

به "این بهار بادبادک بازی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بهار بادبادک بازی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید