ایلان ماسک درباره نورا دروغ می گوید

به گزارش کنفرانس هکا، تا به حال به این فکر کردید که شاید ایلان ماسک بلوف میزند؟ نورا ، فقط اطلاعاتی را به اشتراک می گذارد که ما می دانیم. پس پشت صحنه آن چه می گذرد؟

ایلان ماسک درباره نورا دروغ می گوید

تینا مزدکی: بر اساس ادعای ایلان ماسک، بنیانگذار نورا ، اولین فردی که تراشه این شرکت در مغز او قرار داده شده توانسته است از افکار خود برای حرکت دادن نشانگر ماوس یک کامپیوتر استفاده کند. با این حال یک مشکل وجود دارد! نورا هرگز مدرکی مبنی بر واقعیت این موضوع و یا برای دفاع از این ادعا منتشر نکرد و همین باعث شد محققان بر این باور باشند که ایلان ماسک بلوف می زند.

این نه تنها یک نوآوری تازه نیست، بلکه حتی اطلاعات دقیقی مبنی بر تایید آن و از آن بدتر مبنی بر ارزیابی ایمنی آن وجود ندارد. سمیر شیت، جراح مغز و اعصاب که در کالج پزشکی بیلور متخصص در فناوری عصبی کاشته شده است، می گوید:نورا فقط بخش هایی را به اشتراک می گذارد که می خواهند ما درباره آن بدانیم. نگرانی های زیادی در این زمینه در جامعه وجود دارد.

ماسک ماه گذشته در ایکس ادعا کرد که بیمار انسانی که ایمپلنت مغزی را دریافت نموده بود به خوبی بهبود می یابد. اما هر کسی که نورا را دنبال می نماید می داند، علت خوب و قانع نماینده ای برای نگرانی در خصوص آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد وجود دارد.

در سال 2021، نورا چگونگی کار این تراشه را با کار گذاشتن دو دستگاه بی سیم از آن در مغز میمونی به نام پیجر نشان داده بود. این دستگاه ها به پیجر امکان می دادند نشانگر را با افکار خود کنترل کند و یک بازی به نام مایند پونگ را انجام دهد. با در نظر گرفتن ادعاهای این شرکت، باید گفت که افشارگری های وحشتناکی در خصوص رفتارش با میمون ها وجود دارد.

اسناد فاش شده نشان می دهد که چگونه ایمپلنت ها منجر به صدمات بی شماری از جمله پاره شدن مغز میمون و ایجاد تورم شدید مغزی آن ها شده است. در بسیاری از موارد، میمون ها آخرین روزهای زندگی خود را در عذابی بی فایده سپری کردند که به گفته کارشناسان می توان از آن جلوگیری کرد. شیث با تکرار این نگرانی های ایمنی گفت که محققان در خصوص توانایی های نورا ، هنوز شک دارند. او گفت که تا کنون تنها فیلمی از عملکرد آن به شکل ساختگی دیده ایم که بیش از یک سال پیش بود. در واقع، هنوز تایید نشده است که آیا روی بیمار انسانی استفاده شده است یا خیر.

جزئیات مرتبطی که سوالاتی را در خصوص قابلیت های نورا ایجاد می نماید، گزارش دیگری از یک میمون با ایمپلنت مغزی خراب است. بر اساس کالبد شکافی میمون، معین شد که دستگاه به حدی شل شده بود که پیچ های متصل به جمجمه را می شد به راحتی بیرون آورد. این آزمایش ها چندین سال پیش انجام شد، بنابراین به خاطر بیمار می توان امیدوار بود که نورا با اقدامات خود از آن موقع تا به امروز ایمن تر شده است. با این حال، بر اساس جزئیات ناچیز تا کنون، بعلاوه معین نیست که نورا کاری پیشگامانه انجام داده باشد.

بر اساس گفته های بولو آجیبویه، محقق رابط کامپیوتری مغز در دانشگاه کیس وسترن رزرو، کنترل ماوس به وسیله انسان چیز تازهی نیست. او خاطرنشان می نماید که اولین انسانی که نشانگر را با ایمپلنت مغزی کنترل کرد در سال 2004 بود و آزمایش ها بر روی میمون ها مدت ها بعد چنین چیزی را نشان دادند. در عین حال، پروژه های کاشت مغزی دیگر به بیماران کاملاً فلج اجازه می دهد تا به وسیله یک آواتار دیجیتال تنها با استفاده از فکر خود ارتباط برقرار نمایند یا پروتزهای روباتیک تغییر دهنده زندگی را کنترل نمایند. او می گوید:هرچه تعداد شرکت های بیشتری در BCI انسانی مشارکت داشته باشند، برای پیش بردن چنین زمینه ای بهتر است.

منبع: futurism

58323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 اسفند 1402 بروزرسانی: 6 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15414

به "ایلان ماسک درباره نورا دروغ می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک درباره نورا دروغ می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید