ایجاد فضای مناسب کاری و واگذاری حداکثری امور به سمن ها، دو برنامه اساسی سازمان میراث فرهنگی در این حوزه است

به گزارش کنفرانس هکا، معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، ایجاد فضای مناسب کاری و واگذاری حداکثری امور به سمن ها را جزو برنامه های اولویت دار و تعهدات سازمان در حوزه تشکل-های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد.

ایجاد فضای مناسب کاری و واگذاری حداکثری امور به سمن ها، دو برنامه اساسی سازمان میراث فرهنگی در این حوزه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی حسین اربابی در آئین شروع فعالیت رسمی سمن سرای تشکل های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در جمع نمایندگان این تشکل ها با اشاره به نقش این تشکل ها در فعالیت های مختلف گفت: تشکل ها مصداق کامل تحقق جامعه مدنی و فعالیت آنها به معنای عدم انحصار است و امیدواریم افتتاح و فعالیت این چنین مکان هایی در راستای تحقق اهداف متصوره باشد.

اربابی در ادامه اضافه نمود: تاسیس سمن سراها در راستای نیل به دو هدف اصلی انجام می گردد؛ اول اینکه انحصار تحت هیچ شرایطی بوجود نیاید و دوم اینکه سازمان هر روز بیش از قبل وظایف و اختیارات خود را چه از باب حاکمیتی و چه از باب تصدی گری به سمن ها واگذار کند و به وظیفه اصلی خود که همانا سیاستگذاری، نظارت و حمایت است بپردازد که امیدوارم با مطالبه گری سمن های تخصصی به بهترین نحو به این اهداف دست یابیم.

وی در انتها گفت: تشکل های مردم نهاد پل ارتباطی بین سازمان و مردم هستند و سازمان میراث فرهنگی طبق قانون مکلف است تا با کاهش تصدی گری، فعالیت های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را به سمن ها واگذار کند. سمن ها هم رعایت قوانین را در نظر دارند و هم از نظر دلسوزی که هر سمن برای حوزه تخصصی خود دارد می تواند، یار و یاور و بازوی توانمند سازمان میراث فرهنگی در انجام ماموریت های محوله باشد.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4992

به "ایجاد فضای مناسب کاری و واگذاری حداکثری امور به سمن ها، دو برنامه اساسی سازمان میراث فرهنگی در این حوزه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد فضای مناسب کاری و واگذاری حداکثری امور به سمن ها، دو برنامه اساسی سازمان میراث فرهنگی در این حوزه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید