اپیک گیمز استور در امسال به اندروید و iOS خواهد آمد

به گزارش کنفرانس هکا، اپیک گیمز استور قرار است به iOS و اندروید بیاید تا توسعه دهندگان بتوانند انتخاب نمایند که چگونه بازی های خود را به این پلتفرم ها بیاورند.

اپیک گیمز استور در امسال به اندروید و iOS خواهد آمد

این شرکت این خبر را در جریان نمایشگاه سالانه شرایط آنریل (State of Unreal) خود در GDC 2024 گفت و در یک مصاحبه ای که بعد از آن با Game Developer انجام شد، گفت که این اتفاق برای این فروشگاه در حال پیشرفت به آن اجازه می دهد تا بار دیگر فورتنایت را به پلتفرم های موبایل (با شرایط خاص خود) بیاورد. در حالی که بعلاوه به توسعه دهندگان درباره نحوه عرضه بازی های خود فرصت انتخابی را ارائه می نماید.

ساکس پرسون (Saxs Persson) از اپیک گیمز درباره این موضوع گفت: ما چندین بازی می سازیم که واقعاً روی موبایل خوب هستند. فورتنایت در موبایل فوق العاده است. لحظه ای که ما فرصت انجام این کار را پیدا کنیم، می خواهیم آن را روی موبایل عرضه کنیم. ما می خواهیم به توسعه دهندگان حق انتخاب بدهیم. اساساً ما معتقدیم که هر پلتفرمی باید یک پلتفرم باز باشد و اجازه رقابت آزاد را بدهد.

او در ادامه اضافه می نماید: اپیک گیمز استور آنجاست تا مردم بگویند، خب، ما راه دیگری برای عرضه سریع بازی خود داریم که پارامترهای مختلف و سهم عایدی متفاوتی را نسبت به فروشگاه های دیگر می گیرد. امیدواریم در این زمینه بتوانیم رقابتی باشیم.

پرسون معتقد است که داشتن یک فروشگاه مستمر در سراسر گوشی های همراه و رایانه های شخصی، اپیک گیمز را در موقعیت منحصر به فردی برای موفقیت قرار می دهد و مجدداً تأکید کرد که این فروشگاه همان سهم عایدی 88 به 12 (88 درصد برای ناشر بازی و 12 درصد برای صاحب فروشگاه یا همان پلتفرم) را به توسعه دهندگان ارائه می دهد که اپیک گیمز در بازار رایانه های شخصی پیاده سازی نموده است. سازندگان علاقه مند بعلاوه می توانند از طرح هایی مانند Epic First Run و Now On Epic برای کسب 100 درصد عایدی (برای مدت زمان محدود) به وسیله این برنامه های تشویقی استفاده نمایند.

هیچ صحبتی در خصوص زمان دقیق عرضه اپیک گیمز استور بر روی موبایل وجود ندارد اما می دانیم که این اتفاق در سال 2024 به وقوع می پیوندد و این شرکت متعهد شده است که اطلاعات بیشتری را در ادامه امسال به اشتراک بگذارد. در عین حال، ما انتظار داریم که اپیک گیمز به علت تفسیر اپل از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا که به اپیک امکان بازگرداندن فورتنایت به iOS در اروپا را داده است، به تعامل با اپل ادامه دهد.

منبع: Game Developer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 فروردین 1403 بروزرسانی: 9 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16368

به "اپیک گیمز استور در امسال به اندروید و iOS خواهد آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپیک گیمز استور در امسال به اندروید و iOS خواهد آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید