اپیک گیمز استور تا به حال نزدیک 2000 دلار بازی رایگان ارایه داده است

به گزارش کنفرانس هکا، اگر شما از کاربران کامپیوتر باشید، با شرکت اپیک (Epic) آشنایی دارید. شرکتی که چندین سال است در زمینه گیمینگ فعالیت داشته و از کارهای معروف آن می توان به بازی فورتنایت (Fortnite) و موتور آنریل انجین (Unreal Engine) اشاره نمود. این شرکت در کنار این موارد یک فروشگاه بازی نیز در زمینه کامپیوتر دارد.

اپیک گیمز استور تا به حال نزدیک 2000 دلار بازی رایگان ارایه داده است

برای چندین سال است که فروشگاه استیم (Steam) فروشگاه پیشفرض خرید بازی در پلتفرم کامپیوتر است. حال در این چند سال اخیر شرکت اپیک نیز کوشش نموده تا با فروشگاه خود با استیم رقابت نموده تا خود را به فروشگاه پیشفرض خرید بازی در کامپیوتر بکند. مشکل اینجاست که گیمرهای کامپیوتر همچنان به استیم وفادار بوده و شرکت اپیک گیمز توانسته رشد خوبی داشته باشد اما نتوانسته جای استیم را بگیرد.

یکی از استراتژی های فروشگاه اپیک برای مشهور شدن، اهدای بازی های رایگان به صورت هفتگی است. به این شکل که هر هفته تعدادی بازی برای کاربران رایگان شده و این افراد می توانند بازی را به بخش لایبرری (Library) خود اضافه نموده و برای همواره داشته باشند. این کار باعث شد فروشگاه اپیک محبوبیت زیادی در دنیای گیمینگ پیدا کند.

حال طبق گزارشی که اخیراً شرکت اپیک از فروشگاه خود منتشر نموده، این فروشگاه نزدیک به 2000 دلار بازی را به صورت رایگان به کاربران ارائه داده است. این آمار در یک پست بلاگ منتشر شده که شرکت اپیک چندی پیش در دسترس رسانه واقع شده است. این فروشگاه در کل 86 بازی به ارزش 2055 دلار را در یک سال به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار داده و نزدیک به 580 میلیون بازی به صورت رایگان از این فروشگاه دانلود شده است.

از لحاظ آمار کاربران، این شرکت نزدیک به 75 میلیون کاربر فعال در دسامبر سال 2023 میلادی داشته که رشد 10 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. در کنار آن این شرکت از لحاظ فروش نیز رشد بسیار زیادی داشته و مقدار هزینه پرداخت شده در این فروشگاه به 950 میلیون دلار رسیده و رشد 16 درصدی داشته است.

این آمار با آمار فروشگاه استیم فاصله زیادی دارد. فروشگاه استیم در سال 2021 میلادی نزدیک به 132 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته که با توجه به رشدی که در تعداد کاربران همزمان در این چند سال از 27 میلیون کاربر به 33 میلیون داشته، این آمار کاربر فعال ماهانه نیز بیشتر شده است. در نتیجه فروشگاه اپیک همچنان فاصله زیادی برای تبدیل شدن به فروشگاه اصلی خرید بازی در پلتفرم کامپیوتر دارد.

نکته جالب اینجاست که با وجود رشدی که فروشگاه اپیک داشته، همچنان برای شرکت سازنده ضررده است. طبق چیزی که رئیس این فروشگاه به نام استیو الیسون (Steve Allison) اعلام نموده، پس از گذشت 5 سال این فروشگاه همچنان سود چندانی نداشته و شرکت اپیک برای ادامه فعالیت آن ضرر داده است.

همانطور که گفتیم یکی از استراتژی های شرکت اپیک ارائه بازی های رایگان هفتگی است. همینطور اینکه تعدادی از عناوین به صورت انحصاری برای این فروشگاه عرضه شده است. چیزی که شرکت های سازنده بازی را به سمت ارائه بازی خود در این فروشگاه ترغیب می نماید، سودی است که این شرکت دریافت می نماید. به این شکل که از 100 درصد سود فروش یک بازی، 12 درصد سهم شرکت اپیک و 88 درصد سهم شرکت سازنده است. این در صورتی است که در فروشگاه استیم این نسبت ها به ترتیب به صورت 30 و 70 بوده که اختلاف زیادی با شرکت اپیک دارد.

با این حال با همه این موارد به علت استقبال بسیار خوبی که از فروشگاه استیم در پلتفرم کامپیوتر شده است، منطقی است که شرکت های سازنده با تمامی شرایط این فروشگاه کنار آمده و عناوین خود را روی این فروشگاه قدیمی و محبوب عرضه می نمایند.

منبع: IGN

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 اسفند 1402 بروزرسانی: 6 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15402

به "اپیک گیمز استور تا به حال نزدیک 2000 دلار بازی رایگان ارایه داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپیک گیمز استور تا به حال نزدیک 2000 دلار بازی رایگان ارایه داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید