انصاری فرد: اطمینان داریم که قانون 90 به 10 در دربی رفت اجرا نمی گردد، رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس بالاست

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ابراز اطمینان کرد که قانون 90 به 10 برای حضور تماشاگران در دربی رفت پایتخت اجرا نخواهد شد.

انصاری فرد: اطمینان داریم که قانون 90 به 10 در دربی رفت اجرا نمی گردد، رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس بالاست

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: من در سال 84 به مدت یک سال و نیم مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بودم. وضعیت مدیریت در آن دوره با شرایط فعلی بسیار متفاوت بود، چون فضای الان با فضای آن موقع بسیار متفاوت است. هزینه ها بالاتر رفته، فضای مجازی و حواشی خیلی زیادی وجود دارد و علاقه مندان به پرسپولیس تحت تأثیر این فضاها قرار می گیرند و حتی مخالفان هم در این فضاها برنامه هایی برای خودشان دارند.

وی در ادامه اضافه نمود: با وضع بد اقتصادی فعلی به خاطر تحریم ها، شرایط خیلی سخت شده است، ولی اعتقاد دارم برند و لوگوی پرسپولیس چاره ساز تمام مسائل است. ظرف این مدتی که آمده ام کارها و برنامه های خیلی خوبی برای باشگاه پرسپولیس ترسیم نموده ایم و همکاران بنده خبرهای خیلی خوبی در آینده برای باشگاه پرسپولیس خواهند داشت که نویدبخش یک رابطه تنگاتنگ با اسپانسر و شرکت های مختلف و طرفداران خواهد بود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطر نشان کرد: معمولاً مدیران باشگاه های پرسپولیس و استقلال به دلیل عدم ثبات نمی توانند کار دراز مدت داشته باشند، ولی چون شبانه روز در حال مذاکره با نمایندگان اسپانسرهای بزرگ هستیم خبرهای خوبی در آینده خواهیم داشت. البته این کارکمی زمانبر است، ولی اگر فرصت گردد و تا یک ماه آینده این کار را انجام بدهیم، می توانیم راه مستمری برای درآمدزایی داشته باشیم. روز گذشته در جلسه با کاپیتان های پرسپولیس (سیدجلال حسینی و حسین ماهینی) و همچنین کالدرون موضوعاتی را مطرح کردیم و از آنها خواستم با وجود بدهی های زیاد امیدوار باشند که از نظر اقتصادی شرایط خوبی پیدا خواهیم کرد. ما نمی خواهیم روی یک اپراتور برنامه ریزی کنیم و برنامه ما این است که همه اپراتورها روی یک سامانه هواداری با ما همکاری داشته باشند.

انصاری فرد اضافه نمود: اپراتور ایرانسل با ما همکاری های خوبی داشته است و در بحث کسب مجوز حرفه ای نیز به ما یاری های زیادی کرد. به طرفداران هم می گویم که بحث مجوز حرفه ای ما حل شده است و به لطف خدا تمام بدهی به طلبکاران را تسویه کردیم. البته ما طلبکار زیاد داریم که مثلاً برانکو ایوانکوویچ یکی از آنهاست. طلب برانکو ربطی به مجوز حرفه ای سال جاری نداشت و پرونده اش مربوط به فصل آینده است. ما باید به نیلسون 95 هزار دلار پرداخت کنیم، ولی او باید یک نفر را در ایران معرفی کند که بتوانیم این پول را منتقل کنیم. جا دارد نهایت تشکر را از سهیل مهدی (رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان)، فدراسیون فوتبال و بهاروند که با ما همکاری کردند را داشته باشم. خدا را شکر می کنم که مسئله ای برای حضور پرسپولیس در آسیا وجود ندارد.

وی درباره بلیت فروشی و اجرای قانون 90 به 10 در دربی هم توضیح داد: ما یک بحث بلیت فروشی داشتیم و تصمیم گرفتیم سامانه هواداری خود را به بلیت فروشی وصل کنیم. اطمینان داریم که قانون 90 به 10 در بازی رفت دربی اجرا نخواهد شد، ولی امیدواریم که در بازی برگشت این کار انجام گردد، چون ما راه چارهی برای شناسایی طرفداران مان داریم و می خواهیم روی بحث کارت هواداری فعالیت کنیم. کسانی که کارت هواداری پرسپولیس را داشته باشند با کارت ملی خود می توانند بلیت بخرند. آنها با این راه چاره خیلی راحت شناسایی می شوند. به هر صورت در بازی رفت دربی بعید می دانم بتوانند تماشاگران را شناسایی نمایند که چه کسی پرسپولیسی است و چه کسی استقلالی.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تأکید کرد: اگر سامانه هواداری مان را فعال کنیم اسپانسری هم که با ما همکاری می نماید متوجه می گردد که چقدر فعالیت در بحث تماشاگر داریم و در آن صورت به ما سرویس می دهد. به طور مثال ما با یک مشاور بانکی مشورت کردیم و از او سوال کردیم آیا می گردد در صورت تراکنش، سهمی به حساب تماشاگر برگردانده گردد که این مشاور گفت مسئله ای ندارد و از نظر شرعی هم مسئله ای نخواهد داشت. ما می خواهیم سرویس هایی به تماشاگران مان بدهیم که در خرید ها ی شان از تخفیف های مختلف استفاده کند.

بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: من فکر می کنم دیگر زمان این گذشته که به طرفداران بگوییم پول نقد بدهید. همان طور که تماشاگران از ما حمایت می نمایند، ما هم باید سرویس های خوبی به آنها بدهیم. در بحث اپلیکیشن تصمیم داریم کارهایی انجام بدهیم تا راه درآمدزایی مستمر ایجاد کنیم. ما ظرفیت های خالی زیادی مثل بلیت فروشی، مواد غذایی، نوشیدنی، موزه و ... داریم و باید شرایط بهره برداری از این ظرفیت ها را فراهم کنیم.

انصاری فرد در خصوص بحث خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و اینکه آیا موافق این کار است یا خیر، اعلام کرد: من روز اول که با وزیر صحبت کردم ایشان خیلی اصرار داشت که تا خاتمه سال جاری این اتفاق بیفتد. نظر من هم این است تنها راه نجات استقلال و پرسپولیس همین کار است. هر مدیری که به باشگاه پرسپولیس می آید، چون ردیف بودجه ندارد نمی داند کف و سقف درآمدزایی اش چه میزان است. البته خصوصی کردن این دو باشگاه مسائل خاص خودش را دارد، مثلاً بحث های امنیتی و سیاسی در این موضوع تأثیرگذار است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص پرداخت طلب برانکو و سایر طلبکاران این باشگاه هم اعلام نمود: برای سال جاری بحث مجوز حرفه ای حل شده است، ولی از همین الان باید برای سال آینده با طلبکاران مان مذاکره کنیم. من چون به خود برانکو دسترسی نداشتم با مدیر برنامه های او صحبت و اعلام کردم هر جا که صلاح می داند ما آماده مذاکره هستیم تا به تفاهم می رسیم. خوشبختانه پالس مثبتی از او دریافت کردیم و امیدواریم در یک کشور ثالث یا ایران با برانکو که برای ما زحمات زیادی کشیده است، به تفاهم برسیم.

وی درباره پرداخت طلب ماریو بودیمیر، مهاجم کروات پرسپولیس در هجدهمین دوره لیگ برتر نیز گفت: طلبکاران ما خیلی زیاد هستند، اما ما در ابتدا باید تیم خودمان را حفظ کنیم. متأسفانه هنوز پولی را به بازیکنان و مربیان پرداخت نکردیم و باید قبل از دربی این پول را بدهیم، چرا که می خواهیم آنها با روحیه باشند. اگر قرارداد ما با اسپانسر جدید منعقد گردد پول بازیکنان را پرداخت می کنیم. موضوع بعدی ما هم تأمین هزینه های باشگاه است که روی سامانه هواداری 3030 حساب کردیم و به نظر من با این شرایط مسئله ای برای این کار نخواهیم داشت. البته معلوم نیست که من تا چه زمانی در پرسپولیس هستم، ولی خدا کند مدیران بعدی این راستا را ادامه بدهند، چون دوره قبل که مدیرعامل پرسپولیس بودم راه های درآمدزایی را آماده کردم، ولی زمانی که از باشگاه رفتم این برنامه ها همه لغو شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در واکنش به طرح این موضوع که در دوره پیشین مدیرعاملی اش در پرسپولیس از این تیم امتیاز کسر شد، گفت: اگر الان من بحث مجوز حرفه ای را حل نمی کردم باید می گفتم این مشکل به خاطر آقای عرب بوده است؟! این وظیفه من بوده است و باید جوابگو باشم. وظیفه هر مدیری است که کارهای مدیریت خود را دنبال کند. همین الان مسائل قبلی باشگاه بر گردن من است و وقتی باشگاه را تحویل گرفتم یعنی همه مسئولیت ها را قبول کردم.

وی ادامه داد: البته این برای من افتخار است که برای دومین بار مدیرعامل پرسپولیس شدم. سعادت و توفیق داشته ام که مدیر مجموعه ای هستم که طرفداران دلسوزی دارد. من به همه طرفداران می گویم که دوست دارم آنها دلگرم باشند. من به طرفداران مان می گویم که ما مربی داریم که یک ریال دریافتی از ما نداشته، ولی یکبار هم با ما در این باره حرف نزده است. حتی بازیکنان هم رقمی را دریافت ننموده اند. روز گذشته هم به همه آنها گفتم نگران نباشند. به خاطر این می گویم، شرایط ما خوب است و باید با همین تیم جلو برویم. من امیدوارم دل طرفداران مان را شاد کنیم.

انصاری فرد که در برنامه ورزش و مردم حضور یافته بود درباره این موضوع که گفته می گردد رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس بالاست، گفت: مبالغ قراردادهای بازیکنان بالا است، ولی اشکالی ندارد. قراردادها بسته شده است، من هم قول می دهم به تعهدات عمل کنم. هر چند مبالغ قراردادها زیاد است، ولی حق بازیکنان است که وقتی زحمت می کشند این رقم ها را هم دریافت نمایند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که تکلیف رأی سوپرجام چه شد؟، گفت: ما دو سوپرجام طلب داریم! یکی همان سوپرجامی است که پرونده آن در دادگاه CAS وجود دارد و قرار است 29 شهریور رأی نهایی اش صادر گردد. دیگری هم برای همین سال پیش است که ما هم قهرمان لیگ و هم قهرمان جام حذفی شده ایم. حتی اختصاص جام قهرمانی سوپرجام به پرسپولیس در هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون هم به تصویب رسیده است. روز گذشته با آقای تاج صحبت کردم که او در سوئیس حضور داشت. به او گفتم که ما می خواهیم روز دوشنبه قبل از بازی جام را بگیریم، ولی قرار است فردا (شنبه) با بازگشت رئیس فدراسیون فوتبال در این مورد تصمیم گیری گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که مسئله ای با فدراسیون فوتبال ندارد، توضیح داد: من هیچ مسئله ای با تاج و شکوری ندارم. حتی بعد از حضورم در پرسپولیس نزد رئیس فدراسیون فوتبال رفتم و گفتم که مسئله ای با او ندارم و خوشبختانه مناسبات ما برقرار است. وزیر ورزش چهار توصیه به من کرد که یکی از آنها این بود که جلسه ای با تاج برگزار کنم. من هم این کار را انجام دادم و در حال حاضر مسئله ای با وی ندارم.

انصاری فرد درباره دربی هفته چهارم لیگ برتر گفت: برای این بازی باید بلیت فروشی در کمال آرامش برگزار گردد. در بازی با صنعت نفت هم خودم شخصاً جلوی گیشه ها می روم. شرایط باید به شکلی پیش برود که مردم دچار مشکل نشوند. امیدوارم در بازی پرسپولیس - استقلال این اتفاقات نیفتد و مردم راحت در استادیوم حاضر شوند. البته من پیشنهادی دارم که قبل از گیت آخر طرفداران دو تیم شناسایی شوند تا یگان ویژه مقابل گیت های بلیت فروشی دچار مشکل نگردد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای تیم های پایه خواهند داشت، گفت: ما دو جلسه خوب با جامعه دانشگاهی درباره آموزشگاه داشتیم. امکانات خوبی در استادیوم درفشی فر داریم و قرار شد دوستان مان پیشنهاد دیگری به ما بدهند تا با توجه به امکانات مان، با علم و تجربه فضای دانشگاهی، آموزشگاه پرسپولیس را جلو ببریم.

وی در خاتمه در پاسخ به این پرسش که شاهد تغییرات در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس خواهیم بود؟، گفت: به نظرم تغییرات در هیئت مدیره ایجاد خواهد شد، البته وزیر در این زمینه تصمیم می گیرد. روز شنبه جلسه مهمی در هیئت مدیره برای مباحث آموزشگاه و بحث آموزشی خواهیم داشت. این را هم بگویم که ما یک دانشگاه علمی پژوهشی نه تنها داخل باشگاه بلکه در سطح دانش آموزی آماده داریم که به زودی افتتاح خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5699

به "انصاری فرد: اطمینان داریم که قانون 90 به 10 در دربی رفت اجرا نمی گردد، رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انصاری فرد: اطمینان داریم که قانون 90 به 10 در دربی رفت اجرا نمی گردد، رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید