اما و اگر های مالکیت اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر، اعلام زمان اتمام اقساط اجاره

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل امور حقوقی، املاک آموزش و پرورش درباره وضعیت مالکیت اردوگاه شهید باهنر و وضعیت پرداخت اقساط آن شرح داد.

اما و اگر های مالکیت اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر، اعلام زمان اتمام اقساط اجاره

منصور اردستانی مدیرکل امور حقوقی، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار ، درباره وضعیت حقوقی ملک اردوگاه شهید باهنر تهران اظهار کرد: واگذاری ملک اردوگاه دانش آموزی مذکور براساس تبصره 36 قانون بودجه سال 95 کل کشور و مصوبه هیئت وزیران موضوع جدول پیوست آن تبصره به صورت اجاره به شرط تملیک بود که به وزارت امور اقتصاد و دارایی اجازه داده شد تا بابت تامین و پرداخت بدهی های دستگاه های اجرایی از جمله وزارت آموزش و پرورش (راجع به پاداش سرانجام خدمت فرهنگیان) در قالب أوراق اسلامی (اوراق صکوک اجاره) با رعایت قوانین و مقررات منتشر کند.

او ادامه داد: آموزش و پرورش در اجرای این مصوبه و تصمیم کارگروه اجرایی انتشار اوراق، به عنوان ذینفع و بهره بردار مکلف شد تا دارایی یا ملک مبنای انتشار اوراق را به کارگروه معرفی کند و در اینجا مسئولان وقت آموزش و پرورش از بین املاک و دارایی های در اختیار خود و با توجه به شرایط مشخص شده، ملک اردوگاه شهید باهنر تهران را معرفی و برای مشخص ارزش دارایی مراتب به کارشناسی رسمی دادگستری ارجاع که صرفا قیمت عرصه (بدون اعیانی و ساختمان ها و تاسیسات) ارزیابی و به کارگروه اعلام می شود.

اردستانی اعلام کرد: البته علت اینکه چرا از بین این همه ملک در اختیار وزارت، این ملک به کارگروه معرفی یا چرا به این نحو ارزیابی کارشناسی می شود موضوعاتی است که در تعامل با نهاد های نظارتی در حال پیگیری و شفاف سازی آن ها هستیم.

او با اشاره به اینکه براساس آیین نامه اجرایی ماده 2 قانون برطرف موانع فراوری رقابت پذیر، دارایی ها باید به عنوان توثیق و ترهین به مالکیت نهاد واسط اقتصادی در بیاید، تاکید نمود: قرارداد فروش یا اجاره به شرط تملیک بین دستگاه های ذیربط و شرکت واسط منعقد شود که بعد از پرداخت اقساط و تسویه اصل و سود اوراق، ملک یا دارایی مبنای انتشار اوراق به مالک اعاده می شود.

اردوگاه شهید باهنر از آموزش و پرورش خارج نمی شود/ دولت ها باید امکانات آموزش عمومی را فراهم نمایند

موعد پرداخت اقساط اردوگاه کی به سرانجام می رسد؟

مدیرکل امور حقوقی و املاک آموزش و پرورش اضافه کرد: دغدغه مسئولان فعلی آموزش و پرورش فارغ از مسائل و فرایند انتشار اوراق و انعقاد قرارداد اجاره به شرط تملیک، پرداخت به موقع اقساط و تسویه اصل و سود اوراق است و پیگیر شفاف سازی این موضوع از سازمان برنامه و بودجه (به عنوان ضامن) هستیم و معتقدیم در صورت واریز به موقع این قسط ها قبل از سال 1400 اردوگاه به مالکیت آموزش و پرورش بر می شود.

اردستانی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش برای بهره برداری از این اردوگاه در چارچوب قانونی و برای اجرای ماموریت های معاونت پرورشی و فرهنگی با مشکل خاصی روبرو نیستیم، توضیح داد: دغدغه ما پرداخت اصل و سود اوراق در سر رسید بوده و این موضوع در دستور کار جدی وزارتخانه است.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4926

به "اما و اگر های مالکیت اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر، اعلام زمان اتمام اقساط اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اما و اگر های مالکیت اردوگاه دانش آموزی شهید باهنر، اعلام زمان اتمام اقساط اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید