الزام ارائه گواهی سلامت مسافران متقاضی ورود به ایران

به گزارش کنفرانس هکا، طبق اعلام وزارت بهداشت، کلیه مسافران متقاضی ورود به جمهوری اسلامی ایران از تمامی مبادی هوایی، دریایی و زمینی ملزم به ارائه گواهی سلامت تایید شده به وسیله مقامات صلاحیت دار بهداشتی کشور مبداً به زبان انگلیسی هستند.

الزام ارائه گواهی سلامت مسافران متقاضی ورود به ایران

با توجه به تداوم شرایط همه گیری بیماری کووید-19 در ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور جلوگیری از افزایش سرعت توسعه این بیماری، نوترین مقررات مربوط به شرایط ورود مسافران به جمهوری اسلامی ایران به وسیله مرزهای مختلف را اعلام نمود.

بر این اساس، کلیه مسافران متقاضی ورود به کشور از تمامی مبادی هوایی، دریایی و زمینی ملزم به ارائه گواهی سلامت تایید شده به وسیله مقامات صلاحیت دار بهداشتی کشور مبداً به زبان انگلیسی هستند. در این اطلاعیه تاکید شده است که اخذ تست مولکولی کووید-19 موسوم به PCR، از مراکز تشخیصی درمانی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبداً، در فاصله زمانی حداکثر 96 ساعت پیش از ورود به کشور صادر شده باشد.

بعلاوه در مقررات نو عنوان شده است:

در صورت به همراه نداشتن گواهی سلامت (مورد اشاره در بند یک) در فرودگاه مقصد، چنانچه مسافر خارجی باشد، به وی اجازه ورود به کشور داده نخواهد شد؛ ولی در خصوص مسافران ایرانی در صورت نداشتن کارت سلامت، فرد به مدت 14 روز با هزینه شخصی به قرنطینه معین شده به وسیله وزارت بهداشت راهنمایی خواهد شد.

براساس این اطلاعیه تمامی مسافران ورودی به کشور (اعم از ایرانی و خارجی) موظف هستند فرم خوداظهاری را از شرکت هوایی مربوطه دریافت و پس از تکمیل فرم قبل و یا در حین پرواز، آن را به نماینده شرکت هوایی و یا پزشکان مستقر در مرز تحویل دهند.

در خصوص الزام همگانی غربالگری نیز در این اطلاعیه چنین آمده است:

غربالگری در حین ورود به همه مبادی مرزی و برای همه مسافران ورودی (حتی در صورت دارا بودن گواهی سلامت) صورت خواهد پذیرفت.

براساس این اطلاعیه در صورت مشاهده فرد دارای علائم بیماری کرونا، بیمار تا زمان اخذ جواب منفی تست آزمایشگاهی و برطرف علائم این بیماری، در قرنطینه معین شده به وسیله وزارت بهداشت و درمان (برای مسافران غیر ایرانی) نگهداری خواهد شد. مسافران ایرانی پس از اخذ تعهدنامه کتبی، در قرنطینه خانگی اقامت خواهند داشت.

لازم به ذکر است طبق مفاد اطلاعیه، مقررات فوق برای همه اتباع ایرانی و خارجی فارغ از نوع گذرنامه، نوع ویزا، هدف سفر و... لازم الاجرا بوده و هیچ گونه استثنایی بر آن وارد نیست.

منبع: کجارو / انتخاب
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13671

به "الزام ارائه گواهی سلامت مسافران متقاضی ورود به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام ارائه گواهی سلامت مسافران متقاضی ورود به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید