افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن و دمای پایتخت طی روز شنبه(16شهریور) خبر داد

افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش خبرنگاران، پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشاندهنده جوی نسبتا پایدار در ساعات ابتدایی امروز (15 شهریور) است که شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می کند البته با توجه به کاهش تردد خودروها در این روز تعطیل، این شرایط موقتی خواهد بود.

بر اساس این گزارش، به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش های فتوشیمیایی، در بعضی ساعات بعدازظهر بین ساعات 14 تا 18، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود که نسبت به روز گذشته از بزرگی نسبتا بالاتری برخوردار خواهد بود و افت کیفیت هوا در بعضی مناطق شهر تهران را به همراه خواهد داشت.

رفته رفته در شبانگاه (15شهریور) از میزان ناپایداری جوی کاسته می شود و همزمان با افزایش حجم ترافیک در بعضی اوقات، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (16 شهریور) به همراه ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته، احتمال می رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی بعضی ساعات فراهم شود که سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای بعضی ساعات وزش باد در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود. به همین دلیل انتظار می رود برای بعضی ساعات شنبه (16شهریور) افزایش موقتی در غلظت بعضی آلاینده ها به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن مشاهده شود و شرایط کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد البته ناپایداری های جوی در طول روز، بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت را به دنبال خواهد داشت و دما نیز تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 75 و در شرایط سالم بود. این شاخص هم اکنون 81 و در شرایط سالم واقع شده است.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5561

به "افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش موقتی آلاینده ازن در هوای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید