افزایش سرعت تحویل مسکن مهر پرند در نیمه دوم سال

به گزارش کنفرانس هکا، اقتصاد نیوز: نوسانات قیمت در بخش مصالح ساختمانی، کمبود خدمات و زیرساخت ها و البته خلف وعده بعضی از متقاضیانی که به قصد سرمایه گذاری در پرند اقدام به خرید آپارتمان کرده اند از مهم ترین مسائل تحویل واحدها محسوب می شود؛ با این حال طبق وعده مدیرعامل عمران پرند، در نیمه دوم سال روند تحویل واحدها سرعت می گیرد.

افزایش سرعت تحویل مسکن مهر پرند در نیمه دوم سال

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، آخرین وضعیت پروژه های شهر جدید پرند حاکی از آن است که تا کنون حدود 70 هزار واحد مسکن مهر تحویل شده و 20 هزار واحد باقی مانده که عمدتا معطل نصبیات، انشعابات و زیرساخت ها هستند. تعداد واحدها نیز که از ابتدا قرار بود 96 هزار واحد باشد به دلیل نبود متقاضی به 90 هزار کاهش یافته است.

تحویل ماهیانه هزار واحد در نیمه اول سال

مطابق برنامه قرار بود تمامی واحدهای مسکن مهر پرند در نیمه اول سال جاری تحویل گردد اما ظاهرا به دلیل نقص انشعابات، خدمات زیربنایی و روبنایی، تعداد باقی مانده به نیمه دوم سال کشیده شده است. البته طبق گفته مدیرعامل شرکت عمران پرند در شش ماهه ابتدای سال جاری تقریبا ماهیانه هزار واحد تحویل شده که در نیمه دوم تعداد تحویل ها افزایش پیدا می کند.

گفته می گردد تکمیل مسکن مهر پرند به حدود 404 میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد که از این رقم 72 میلیارد تومان از محل تسهیلات، 195 میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان و 136 میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی و تهاتر باید تامین گردد. یکی از مسائل که روند تسریع پروژه به انجام نشدن تعهدات برخی متقاضیان غیرموثر برمی گردد؛ سرمایه گذارانی که صرفا به قصد سرمایه گذاری در پرند آپارتمان خریداری کرده اند و معمولا موارد اقتصادی را به موقع پرداخت نمی کنند.

محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران پرند گفته است: بخش عمده واحدهای تکمیل شده مسکن مهر در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل داده شده و باقیمانده نیز با توجه به تحولات اقتصادی که از ابتدای سال 97 رخ داد، با چالش بزرگی به نام افزایش هزینه ها روبرو شده است. از طرف دیگر متقاضیان غیرموثر هم ما را به چالش کشیدند. این متقاضیان غیر موثر حتی در فراخوان برای تعیین تکلیف واحد ها نیز حضور پیدا نکردند. بسیاری از آنها 70 درصد اولیه مبلغ پروژه را پرداخت و بقیه را پرداخت نکرده اند.

وطن خواهی با بیان این که بابت محوطه سازی و آماده کردن خیابان ها باید 300 تا 350 میلیارد تومان از منابع داخلی هزینه کنیم گفته است: شرکت عمران شهر پرند یک شرکت هزینه-درآمد است. بر این مبنا اجازه داریم زمین های شهر را به صورت نقدی یا تهاتر در قبال تعهدات مان واگذار کنیم. این منابع داخلی را در بودجه سنواتی می گنجانیم. یکی از نقاط قوت ما این است که در سال 1397 کل بودجه پیش بینی شده را محقق کردیم و حدود 44 مدرسه، 100 هکتار پارک، چند مسجد و کلانتری احداث کرده ایم.

عملیات دو خطه کردن قطار حومه ای پرند آغاز شده است

وی درباره خطوط ریلی منتهی به پرند گفت: برای مدیریت بهتر شهر با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و شرکت متروی تهران برای دو خطه کردن قطار حومه ای و آوردن مترو به شهر پرند تفاهم کردیم که مبلغ 175 میلیار د تومان به متروی تهران و 135 میلیارد به راه آهن جمهوری اسلامی به نیابت از دولت پرداخت کنیم. عملیات دو خط کردن قطار حومه ای آغاز و پیشرفت خوبی دارد. درباره مترو نیز فعلا 8 میلیارد تومان پرداخت و شرط کردیم عملیات اجرایی احداث از سمت پرند آغاز گردد. مزیت متروی پرند با سایر متروهای اطراف تهران این است که ادامه خط یک متروی تهران بوده و از تجریش تا پرند امتداد می یابد.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6710

به "افزایش سرعت تحویل مسکن مهر پرند در نیمه دوم سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرعت تحویل مسکن مهر پرند در نیمه دوم سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید