اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج

به گزارش کنفرانس هکا، سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج می گوید که بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات فدراسیون شطرنج فراهم شده و احتمال دارد این انتخابات اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه برگزار شود.

اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج

محسن سمیع زاده در گفتگو با خبرنگاران، در باره زمان برگزاری انتخابات فدراسیون شطرنج، اظهار کرد: کارهای مقدماتی برگزاری انتخابات اجرا شده است. برگزاری مجمع یکسری مقدمات درون سازمانی و برون سازمانی دارد. به عنوان مثال استعلام از مراجع ذی صلاح یکی از این اقدامات خواهد بود بنابراین معمولا یک ماه و نیم فرصت نیاز است. همچنین ترافیک انتخابات دیگر و مجامع عمومی فدراسیون های دیگر را باید در نظر گرفت اما احتمالا اواخر مرداد و یا اوایل شهریور بستر برگزاری انتخابات شطرنج فراهم خواهد شد.

او در پاسخ به اینکه فیده تصمیم دارد مسابقاتی تحت عنوان المپیاد شطرنج آنلاین برگزار کند، آیا شطرنج بازان ایران در این مسابقات حضور خواهند داشت؟ پاسخ داد: تا به امروز ایمیلی از طرف فدراسیون جهانی شطرنج به دست ما نرسیده است اما چیزی که مشخص است مسابقات آنلاین در شطرنج وجهه استاندارد و رسمی ندارد. مسابقات آنلاین غیر استاندارد بوده و دلیل آن این است که در مسابقات آنلاین امکان تقلب برای ورزشکار وجود دارد از این رو این مسابقات از استاندارد کافی برخوردار نیست.

سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج افزود: این مسابقات شبهه المپیاد است و برای رقابت بازیکنان بوده تا شطرنج بازان از مسابقات دور نشوند. فدراسیون شطرنج هم باتوجه به شرایطی که دارد قطعا در مسابقاتی که بار فنی داشته باشد حضور خواهد داشت.

او در خاتمه در پاسخ به اینکه آیا مهلت اعتراض برای چهار نفری که صلاحیت مدیریتی آن تائید نشد همچنان وجود دارد؟ پاسخ داد: یک هفته فرصت بود که امروز (چهارشنبه) روز آخر این مهلت است. دو نفر از عزیزان مدارک را به ما تحویل داده که بلافاصله آن را به وزارت ورزش تقدیم کردیم و قرار است مورد بررسی قرار گیرد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11112

به "اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تاریخ احتمالی انتخابات فدراسیون شطرنج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید