اطلاعیه آموزش و پرورش درخصوص شرایط حضور موسسات در مدارس

به گزارش کنفرانس هکا، در پی دریافت گزارش هایی راجع به استفاده تبلیغاتی بعضی موسسات از فضای مدرسه، دانش آموزان و نام و نشان (برند) آموزش وپرورش، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش اطلاعیه ای صادر کرد.

اطلاعیه آموزش و پرورش درخصوص شرایط حضور موسسات در مدارس

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش، مدارس به دلیل داشتن فضای فیزیکی منحصربه فرد و حضور جمعیت فراوان بچه ها و نوجوانان همیشه موردتوجه بوده است و افراد یا دستگاه های مختلف با اهدافی متنوع، قصد استفاده از ظرفیت های مدارس، مانند استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، تبلیغات یا فروش کالاهای بازرگانی و خدمات تجاری مورداحتیاج دانش آموزان و خانواده ها و استفاده از فضاهای مدارس مانند دیوارها و سایر امکانات موجود را دارند.

ضرورت توجه به امنیت و سلامت دانش آموزان و نیز اقتضائات و مصالح نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را ملزم می نماید تا ورود هر فرد، دستگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت به غیر از اولیای مدرسه را به مدرسه منوط به اخذ مجوز از آموزش وپرورش کند.

به همین دلیل ماده 101 آیین نامه اجرایی مدارس، مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش مقرر داشته است: ورود بازرسان و افراد اعزامی که مورد شناخت مدیر هستند بلامانع است. ورود افراد متفرقه و کسانی که از طرف سایر دستگاه ها و سازمان ها برای انجام امری خاص به مدرسه مراجعه می نمایند، پس از هماهنگی با اداره آموزش وپرورش مربوط مجاز است. بنابر این حضور افراد، مؤسسات، شرکت ها و سازمان ها در مدارس احتیاج به اخذ مجوز از آموزش وپرورش و کسب تأییدیه های لازم بر اساس بخشنامه های ارسالی دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نخواهند داد.

براین اساس هرگونه ورود غیرمجاز به مدرسه تخلف محسوب می گردد و آموزش وپرورش با متخلفان برابر موازین قانونی و به وسیله مراجع ذیصلاح برخورد خواهد نمود.

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7088

به "اطلاعیه آموزش و پرورش درخصوص شرایط حضور موسسات در مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه آموزش و پرورش درخصوص شرایط حضور موسسات در مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید