اصلاحیه بودجه سال 99 یکشنبه در صحن مطرح می شود

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: طبق دستور لاریجانی قرار است با ارائه پیشنهادات نمایندگان، اصلاحات لازم درباره کلیات بودجه سال 99 توسط کمیسیون تلفیق اجرا شده و روز یکشنبه هفته آینده بودجه سال آینده به صحن علنی بیاید.

اصلاحیه بودجه سال 99 یکشنبه در صحن مطرح می شود

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، اسداله عباسی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 6 اسفند 98) پس از پایان جلسه غیرعلنی مجلس در جمع خبرنگاران گفت: از نظر زمانی مجلس دهم فقط تا پایان خرداد ماه فرصت ارائه خدمت دارد و عملا بعد از آن امکان فعالیت دوره دهم مجلس وجود ندارد و، چون کشور نیازمند قانون بودجه است در جلسه غیرعلنی امروز مباحثی درباره اصلاح لایحه بودجه سال 99 مطرح شد.

وی افزود: به نمایندگان مخالف لایحه بودجه سال 99 روز گذشته بخشی از نقدها خود را مطرح کردند ضمن اینکه برخی دیگر از نمایندگان هم دیدگاه منفی نسبت به این کلیات داشتند و طبق نتیجه گیری جلسه غیرعلنی امروز که آقای لاریجانی آن را بیان نمود، قرار شد کمیسیون تلفیق اصلاحیه های لازم را در باره لایحه بودجه 99 انجام داده و تا روز یکشنبه آن را بررسی کند و سپس به صحن علنی مجلس آمده و کلیات آن در مجلس به رای گیری گذاشته شود.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شرح داد: یکشنبه هفته آینده کلیات بودجه سال آینده را با اصلاحیه جدید کمیسون تلفیق بررسی خواهیم کرد و روز دوشنبه هم بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی را خواهیم داشت.

عباسی درباره ختم جلسه امروز مجلس به دستور لاریجانی گفت: برای آنکه کمیسیون تلفیق بتواند از هم اکنون اصلاحیه های لازم را در سال 99 داشته باشد و جلسه علنی هم تداخلی با جلسات کمیسیون تلفیق نداشته باشد به دستور آقای لاریجانی جلسات کمیسیون تلفیق را به جلسه علنی ترجیح دادیم و جلسه علنی مجلس روز یکشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

وی گفت: دولت بایستی سعی کند مجلس را درباره ایرادات بودجه سال 99 قانع کند و نمی تواند لایحه ای را به قوه مقننه بدهد که جوابگوی نیاز های جامعه نباشد ضمن اینکه نمی توانیم کشور را فقط با اوراق مشارکت یا افزایش مالیات اداره کنیم لذا بایستی واقع بینانه و شفاف به ویژه در بخش حقوق و مطالبات پیمانکاران دید.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس افزود: اگر که بخواهیم همه پروژه های عمرانی را بر اساس اوراق مشارکتی که بازپرداخت آن سال 1401 است داشته باشیم این امکان وجود ندارد و بایستی دولت و کمیسیون تلفیق راه چاره روشن تر و اجرایی تری آماده کند تا منتقدین هم قانع شوند.

عباسی درباره ارائه بودجه سه دوازدهم گفت: اگر این روش را پیگیری می کردیم عملا به خرداد ماه می رسیدیم و، چون مجلس یازدهم تا آن زمان جا نیفتاده و شکل نگرفته است و فرایند تشکیل کمیسیون ها و اعتبارنامه ها هم عملیاتی نشده است عملا به نظر می رسد که تا تیرماه شکل نهایی مجلس یازدهم به طول بیانجامد. این در حالی است که ما حتی یک روز هم نمی توانیم بدون قانون کشور را اداره کنیم.

وی گفت: آئین نامه داخلی مجلس و قانون اساسی درباره مورد مذکور صراحت دارد؛ بنابراین در زمانی که مجلس استمرار داشته باشد بودجه دو دوازدهم یا سه دوازدهم می توانیم ارائه دهیم که سابقه این موضوع هم وجود دارد. ولی چون به پایان کار مجلس دهم و آغاز مجلس یازدهم در شرایطی که امکان ارائه بودجه دو دوازدهم و سه دوازدهم وجود ندارد.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: امروز در نشست غیرعلنی مجلس به این نتیجه رسیدیم که کلیات بودجه سال 99 اصلاح شده و با تغییرات به تصویب برسد.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8779

به "اصلاحیه بودجه سال 99 یکشنبه در صحن مطرح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحیه بودجه سال 99 یکشنبه در صحن مطرح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید