استفاده از فایرفاکس؛ ماهانه ده دلار

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت موزیلا سازنده مرورگر فایرفاکس می گوید قرار است برای اولین بار نسخه ای پولی از این مرورگر طراحی و عرضه شود.

استفاده از فایرفاکس؛ ماهانه ده دلار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، تا به حال سابقه نداشته که هیچیک از شرکت های سازنده مرورگرهای مشهور اینترنتی نسخه هایی پولی از تولیدات خود را در اختیار کاربران قرار دهند، اما موزیلا با سنت شکنی قصد دارد چنین اقدامی انجام دهد.

این نسخه پولی در قالب یک سرویس دارای هزینه اشتراک در درون محیط مرورگر فایرفاکس در دسترس قرار می گیرد. از جمله امکانات این خدمات می توان به سرویس وی پی ان و همین طور قابلیت ذخیره سازی اطلاعات بر روی یک سرویس کلود اشاره کرد.

البته هنوز جزئیات بیشتری در مورد خدمات قابل دسترس از این طریق ارائه نشده، اما کریس بیرد مدیرعامل موزیلا فعلاً به دو قابلیت فوق الذکر اشاره کرده است. ارائه این خدمات از ماه اکتبر یعنی اوایل پاییز آغاز می شود. همچنین هنوز معین نیست که دسترسی به خدمات پولی از طریق یک حق اشتراک صورت می گیرد یا برای هر یک از آنها باید حق اشتراک جداگانه خریداری شود.

موزیلا ارائه آزمایشی خدمات وی پی ان را از اکتبر سال گذشته آغاز کرده بود که هنوز تنها در دسترس گروه کوچکی از کاربران قرار گرفته است. هزینه استفاده از این خدمات ده دلار در ماه بوده است. کارشناسان هدف موزیلا از این اقدام جدید را یافتن منابع درآمدی جدید عنوان کرده اند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3720

به "استفاده از فایرفاکس؛ ماهانه ده دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از فایرفاکس؛ ماهانه ده دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید