ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند

به گزارش کنفرانس هکا، دانشمندان سنگاپوری، ارتشی از سوسک های مکانیکی که به صورت ریموت کنترل می شوند را در یک زمین بیابانی آزمایش نموده اند که در آینده می توان از این سوسک ها برای مأموریت های جستجو و نجات یاری گرفت.

ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند

به گزارش خبرنگاران ، در این تحقیق که به وسیله دانشمندان دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور اجرا شده است، حدود 20 سوسک ماداگاسکار که به کامپیوترهای کوچکی مجهز هستند، به عنوان یک ارتش در تپه ای شنی مورد آزمایش قرار گرفته اند. این ارتش کوچک، در واقع سوسک های زنده ای هستند که دانشمندان می توانند از راه دور آن ها را کنترل نمایند.

به نقل از دیجیاتو، محققان می توانند به وسیله کامپیوترهای قرارگرفته در پشت این سوسک ها، دستوراتی را به آن ها منتقل نمایند و جهت حرکتشان را تعیین نمایند. این دستورات به وسیله الکترودهایی که در دو سمت اندام حسی حشرات واقع شده است، از کامپیوتر به سوسک ها منتقل می گردد.

در حالی که دانشمندان می توانند سوسک ها را به چپ یا راست حرکت دهند، خود این حشرات نیز می توانند مانند معمول راه خود را از بین موانع انتخاب نمایند. نکته جالب دیگر اینکه محققان بعلاوه مواردی را ثبت نموده اند که در آن سوسک هایی که به طور تصادفی روی پشت خود غلتیده بودند، به وسیله حشرات دیگر یاری می شوند تا دوباره سرپا شوند.

دانشمندان بعلاوه برای رفع کردن بعضی چالش های تحقیقات قبلی، یک الگوریتم ناوبری تازه برای سوسک های سایبورگ ایجاد نموده اند. در این الگوریتم، از بین هر 20 سوسک، یک مورد به عنوان رهبر انتخاب می گردد و بقیه پیروان آن هستند. در حالی که رهبر این ارتش موقعیت هدف را می داند، پیروان آن فقط موقعیت نسبی سوسک های مجاور خود را می دانند.

آن ها در تحقیقات خود متوجه شدند که این الگوریتم تازه درهم تنیدگی بین سوسک ها را کاهش می دهد. بعلاوه فعل وانفعالات بین سوسک ها می تواند به یک سایبورگ به دام افتاده یاری کند تا از یک موقعیت سخت خارج گردد.

محققان امیدوارند روزی بتوان از چنین ارتشی در ماموریت های جستجو و نجات پس از بلایای طبیعی استفاده کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 فروردین 1403 بروزرسانی: 31 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16825

به "ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش ربات های سوسکی به میدان آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید