ارائه خدمات به گردشگران در کویر مرنجاب ساماندهی می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ارائه خدمات به گردشگران در کویر مرنجاب ساماندهی می گردد.

ارائه خدمات به گردشگران در کویر مرنجاب ساماندهی می گردد

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر نارضایتی گردشگران از ورود به کویر مرنجاب و بعلاوه افزایش مبلغ ورودی به این کویر منتشر شده است.

محمد جواد عبدلی در جمع خبرنگاران گفت: کویر مرنجاب یکی از منطقه ها نمونه بین المللی گردشگری است که دارای جاذبه های متعدد طبیعی و تاریخی بوده و از جذابیت بالایی برای گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: با توجه به فاصله 45 کیلومتری این منطقه کویری به شهرستان آران و بیدگل و مسیر شنی که برای ورود به منطقه وجود دارد و بعلاوه نبود امکانات و زیرساختهای لازم برای حضور گردشگران در منطقه، از سال 1392 کوشش برای ساماندهی و ایجاد زیرساختهای لازم در منطقه شروع شد.

وی اضافه کرد: به علت وسعت منطقه و سرعت پایین انجام عملیات ساماندهی کویر مرنجاب در کنار حضور گسترده گردشگران در این منطقه و بعلاوه افزایش هزینه هایی همانند تسطیح جاده، نصب تابلوهای راهنما، ایجاد سرویس بهداشتی و نگهداری و نظافت و جمع آوری زباله ها، در ورودی جاده کویر مرنجاب عوارض ورود دریافت میشد که این مبلغ از ابتدای آذر امسال افزایش پیدا کرد.

عبدلی گفت: با وجود این، انجام این عمل و دریافت این مبالغ در حیطه اختیارات و توضیح وظایف اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان و استان نبوده و به وسیله این اداره کل انجام نشده است.

عبدلی توضیح داد: کوشش ها برای ساماندهی خدمات رسانی به گردشگران در کویر مرنجاب به وسیله این اداره و با همکاری دیگر دستگاه های اجرایی شهرستان در حال اجرا است که از نیمه دوم امسال این پیشرفت ها سرعت گرفته و همچنان در حال اجراست و امیدواریم تا هر چه سریع تر و در کوتاه ترین زمان ممکن زیرساختهای لازم برای حضور گردشگران در منطقه تکمیل گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 بهمن 1402 بروزرسانی: 8 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14626

به "ارائه خدمات به گردشگران در کویر مرنجاب ساماندهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات به گردشگران در کویر مرنجاب ساماندهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید