احزاب اسلامی کردستان عراق: البغدادی مزدور آمریکا بود، سناریوی دیگری از سوی واشنگتن طراحی خواهد شد

به گزارش کنفرانس هکا، مسئولان احزاب اسلامی اقلیم کردستان عراق در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش در عملیات ارتش این کشور تاکید کردند که تشکیل گروه تروریستی داعش از سناریوهای آمریکا است.

احزاب اسلامی کردستان عراق: البغدادی مزدور آمریکا بود، سناریوی دیگری از سوی واشنگتن طراحی خواهد شد

به گزارش خبرنگاران، تعدادی از مسئولان ارشد احزاب اسلامی کردستان عراق در مصاحبه با رسانه های محلی به عملیات ادعایی آمریکا و هلاکت ابوبکر البغدادی سرنموده گروه تروریستی داعش واکنش نشان داده اند.

علی حاج زلمی از اعضای شورای جنبش اسلامی کردستان عراق به هفته نامه محلی آژانس گفته است که تحرکات کنونی و گذشته آمریکایی ها مشکوک است، اعلام هلاکت البغدادی نیز اقدامی در راستای بهره برداری انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور است که در وضعیت مناسبی در سطوح داخلی و خارجی قرار ندارد.

وی در ادامه گفته است که تشکیل گروه تروریستی داعش از سناریوهای آمریکا است و همانند قهرمان فیلم ها به آنها سرانجام می دهد، اما معین نیست که سرنموده این تروریست ها زنده هستند یا مرده، زیرا آمریکایی ها از نشان دادن جنازه آنها طفره رفته اند.

حسن عبدالله از اعضای شورای رهبری اتحاد اسلامی کردستان عراق هم در واکنش به ادعای آمریکایی ها گفته است که هلاکت ابوبکر البغدادی کپی همان سناریوی هلاکت اسامه بن لادن است، آمریکایی ها هلاکت هر دو را اعلام و بعدها ادعا کردند که جنازه آنان را به دریا انداخته اند.

وی تاکید نمود که البغدادی دیگر مصرفی برای آمریکایی ها نداشته و به نقش وی سرانجام داده اند، این سرانجام کار نیست و سناریوی دیگری از سوی سردمداران کاخ سفید طراحی خواهد شد.

بلال سلیمان عضو شورای رهبری جماعت اسلامی کردستان عراق نیز ابوبکر البغدادی را اجیر شده آمریکایی ها دانسته و اعلام نموده است که با اتمام نقش وی، ادعای هلاکت وی از سوی واشنگتن مطرح شده است.

وی اعلام نموده است که داعش سناریوی آمریکایی ها برای نشان دادن چهره غیر واقعی از دین اسلام و ویرانی منطقه و بهانه ای برای حضور نیروهای این کشور بوده است.

.

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6986

به "احزاب اسلامی کردستان عراق: البغدادی مزدور آمریکا بود، سناریوی دیگری از سوی واشنگتن طراحی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب اسلامی کردستان عراق: البغدادی مزدور آمریکا بود، سناریوی دیگری از سوی واشنگتن طراحی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید