احتمال کناره گیری قریب الوقوع بوتفلیقه

به گزارش کنفرانس هکا، یک رسانه الجزایری از احتمال کناره گیری قریب الوقوع رئیس جمهور این کشور خبر داد.

احتمال کناره گیری قریب الوقوع بوتفلیقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک روزنامه نزدیک به ریاست جمهوری الجزایر روز سه شنبه نوشت که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور احتمالاً با پایان دوره ریاست جمهوری اش که روز بیست و هشتم آوریل آینده است کناره گیری خواهد کرد.

ریاست جمهوری الجزایر تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده است و این در حالی است که برخی منابع تأکید کردند که کناره گیری بوتفلیقه قریب الوقوع است و احتمالاً او فردا پنجشنبه در پیامی جدید خطاب به مردم کناره گیری خود را اعلام خواهد کرد.

صدها تن از شهروندان الجزایر روز سه شنبه در اعتراض به نادیده دریافت خواسته هایشان مبنی بر عدم تعویق انتخابات به خیابان ها آمده خواستار کناره گیری فوری عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور شدند. معترضان گفتند که باید صدای ملت شنیده شود زیرا ملت بالاتر از قانون و حکومت هستند.

بوتفلیقه روز دوشنبه در پیامی گفت: کشور ما در آستانه تغییر نظام از طریق برگزاری کنفرانس ملی فراگیر واقع شده است.

وی افزود: کنفرانس ملی با مشارکت همه گروه ها در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد و مردم از طریق همه پرسی درباره اصلاح قانون اساسی نظر خود را اعلام می کنند.

بوتفلیقه چند روز قبل ضمن اعلام انصراف خود از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آینده از تعویق زمان برگزاری این انتخابات خبر داد. وی همچنین نخست وزیر را برکنار و وزیر کشور را به تشکیل دولت مکلف کرد. انتخابات ریاست جمهوری الجزایر قرار بود 18 آوریل آینده (29 فروردین) برگزار شود.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2418

به "احتمال کناره گیری قریب الوقوع بوتفلیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کناره گیری قریب الوقوع بوتفلیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید