احتمال بالای فیلتر شدن این اپلیکیشن!

به گزارش کنفرانس هکا، وزارت دادگستری آمریکا در تلاش است که از فیلترشدن تیک تاک در آمریکا جلوگیری کند.

احتمال بالای فیلتر شدن این اپلیکیشن!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و براساس گزارش زومیت، وزارت دادگستری آمریکا با برگزاری جلسه هایی تصمیم گرفته است تا به جای ممنوعیت مطلق فعالیت تیک تاک، سناتورها را متقاعد کند که این اپلیکیشن به صورت اجباری به یکی از شرکت های آمریکایی فروخته شود.

یکی از دلایل مهم دولت مردان آمریکایی برای مسدودکردن تیک تاک که بیشترین توجه را به خود جلب کرده، جمع آوری داده های شخصی حساس کاربران است. بایت دنس، مالک چینی تیک تاک، ضمن رد این ادعا، داده هایی که از کاربران دریافت می کند، کمتر از سایر اپلیکیشن ها عنوان کرده است.

به گزارش بلومبرگ، بایت دنس توضیح می دهد که چنانچه تیک تاک اطلاعاتی مانند نام، سن، شماره تلفن، ایمیل، آدرس IP و موقعیت مکانی کاربر را داشته باشد، به معنای جمع آوری مقادیر زیادی از اطلاعات حساس نیست؛ بلکه سایر شرکت ها نیز چنین اطلاعاتی را معمولاً برای فراهم کردن دسترسی به خدمات آنلاین دریافت می کنتد.

بایت دنس در بیانیه خود گفته است: برخلاف برخی از رقبا، تیک تاک کاربران را به استفاده از نام واقعی مجبور نمی کند و از آنان درباره شرایط شغلی یا روابط شان سؤال نمی کند و از کاربران آمریکایی نمی خواهد تا موقعیت دقیق خود را فاش کنند.

مالک چینی تیک تاک اظهار کرده است که الگوریتم پیشنهاد محتوا در سرورهای ابری شرکت آمریکایی اوراکل نگه داری می شود و هر تغییری در آن را کارمندان همان شرکت بررسی و مدیریت می کنند. بایت دنس گفت: هیچ دولتی اعم از چین یا ایالات متحده، بر الگوریتم تیک تاک تأثیر نمی گذارند.

وزارت دادگستری با سناتورهایی که هنوز از ضرورت مسدودکردن تیک تاک در آمریکا قانع نشده اند، جلسه های خصوصی برگزار می کند. رویکرد اتخاذشده تأکید بر این است که امکان ادامه فعالیت تیک تاک در آمریکا منوط به مالکیت یکی از شرکت های آمریکایی باشد و از بایت دنس، مالک چینی آن، جدا شود.

یکی از نگرانی های مطرح شده درباره رأی مجلس آمریکا این است که تیک تاک فقط 6 ماه فرصت دارد تا به شرکت یا سرمایه گذار آمریکایی فروخته شود. برخی از کنندگان احساس می کنند که این زمان بندی غیرواقع بینانه است و احتمالاً زمان بیشتری برای پیداکردن خریدار و انجام فرایند واگذاری لازم خواهد بود.

هم اکنون، اپلیکیشن تیک تاک بیش از 170 میلیون نفر کاربر آمریکایی دارد و با بیش از 47 میلیون نصب در سال 2023، از فیسبوک و اینستاگرام با 35 و 34 میلیون دانلود پیشی گرفته و درآمد آن 40 درصد درمقایسه با سال 2022 رشد پیدا کرده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 فروردین 1403 بروزرسانی: 1 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16183

به "احتمال بالای فیلتر شدن این اپلیکیشن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بالای فیلتر شدن این اپلیکیشن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید