اجرای طرح فراوری گلیم در روستای خویه کوهرنگ موفقیت آمیز بود

به گزارش کنفرانس هکا، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح فراوری گلیم در روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ موفقیت آمیز بوده است.

اجرای طرح فراوری گلیم در روستای خویه کوهرنگ موفقیت آمیز بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد رئیسی در حاشیه بازدید از کارگاه های خانگی فراوری گلیم در روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این برنامه با هدف رونق صنایع دستی، افزایش اشتغال خانگی و بهبود وضعیت مالی مردم منطقه صورت گرفت.

او اضافه نمود: در این بازدید که به صورت میدانی از کارگاه های خانگی فراوری گلیم در روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری انجام شد، نقص های موجود در فراوری این هنرصنعت به هنرمندان و فراورینمایندگان ارائه گشت تا بتوانند نسبت به فراوری محصولات با کیفیت تر اقدام نمایند.

رئیسی توضیح داد: روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری برای ارائه آموزش به منظور فراوری سایر صنایع دستی بومی استان و این شهرستان ظرفیت لازم را دارد.

او بیان داشت: بازدیدهای دوره ای از روند فعالیت کارگاه های خانگی در روستاهای چهارمحال و بختیاری با هدف ارتقای کمی و کیفی فراوریان صنایع دستی در دستور مسئولان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان واقع شده است.

روستای خویه از توابع دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری در 150 کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5560

به "اجرای طرح فراوری گلیم در روستای خویه کوهرنگ موفقیت آمیز بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح فراوری گلیم در روستای خویه کوهرنگ موفقیت آمیز بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید