اجرای سالانه 200 پژوهش کاربردی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر پژوهش های کاربردی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران از به پایان رسیدن چندین پژوهش کاربردی در دانشکده فنی دانشگاه تهران در حوزه فنی مهندسی اطلاع داد و گفت: پژوهش های کاربردی با مشارکت صنعت است و بدین ترتیب احتیاج صنعت رفع می گردد.

اجرای سالانه 200 پژوهش کاربردی

دکتر مهدی قراباغی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه دو پروژه ربات انسان نمای سورنا و خودرو غزال خورشیدی از پژوهش های کاربردی همین دانشکده بود، اظهار کرد: در تعریف به پژوهش هایی کار بردی اطلاق می گردد که به نحوی با صنعت در ارتباط باشند، پژوهش هایی در حیطه مرزهای دانش که محصول آن به صنعت منتهی می گردد اما در پژوهش های بنیادین علاقه اساتید در آن نقش دارد.

وی با بیان اینکه تز دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نوعی پژوهش بنیادین محسوب می گردد، اضافه کرد: در واقع حیطه کارشناسی، کارآموزی، کاربردی و پروژه کارشناسی نوعی پژوهش بنیادین است.

این دکترای فرآوری مواد معدنی با بیان اینکه پردیس دانشکده فنی به طور میانگین سالانه حدود 200 پژوهش کاربردی (عقد قرارداد با صنعت) دارد، توضیح داد: حاصل این میزان پژوهش کاربردی 15 میلیارد تومان اعتبار است که در حوزه های متعددی چون مکانیک، برق، شیمی، عمران، محیط زیست و … پروژه های صنعتی تعریف و به واسطه آن محصولات خارج می شوند.

قراباغی با بیان اینکه هم اکنون با چندین شرکت معتبر و بزرگ کشور اعم از بخش خصوصی و دولتی قراردادهای صنعتی برای انجام پژوهش های کاربردی منعقد شده است، گفت: در حال حاضر در دانشکده برق و مکانیک Inovation Center یا مرکز نوآوری برای انجام کارهای مختلف و متنوع وجود دارد.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2719

به "اجرای سالانه 200 پژوهش کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای سالانه 200 پژوهش کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید