اتصال خط ریلی گیلان به راه آهن جمهوری آذربایجان

به گزارش کنفرانس هکا، محمد علی نجفی استاندار گیلان در پیامی به همایش تجاری ایران و آذربایجان که با حضور 200 نفر از تجار و مدیران شرکت های تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با موضوع استان گیلان در باکو برگزار شد، از اتصال راه آهن گیلان در آستارا به راه آهن جمهوری آذربایجان طی 18 ماه آینده خبر داد.

اتصال خط ریلی گیلان به راه آهن جمهوری آذربایجان

نجفی در این پیام که در زمینه تشریح قابلیت های گیلان برای سرمایه گذاری و توسعه ارتباطات در ابعاد مختلف با جمهوری آذربایجان است شرح داد:

حل و فصل اختلافات هسته ای و تصویب توافق هسته ای نشانگر عزم دولت و ملت ایران در برپایی تفاهم و تعاملی نوین با کشورهای دنیا است و علاوه بر این، آغاز فصل نوینی از توسعه روابط گسترده اقتصادی با کشورهای مهم دنیا به ویژه همسایگان ایران اسلامی است.

استاندار گیلان با تاکید بر نقش موثر تجار، بازرگانان، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بخش خصوصی دو کشور در گسترش روابط، محکمترین پیوندها بین کشورها را پیوندهایی دانست که به وسیله مردم و آحاد جامعه به ویژه تجار و بازرگانان ایجاد شود.

نجفی اضافه نمود:

ظرفیت بالای دو کشور در حوزه های اقتصادی و گردشگری و نیز توانمندی های بخش خصوصی و دولتی ایران و آذربایجان با تکیه بر اشتراکات تاریخی، فرهنگی و اعتقادی نویدبخش آینده ای روشن و افتخارآمیز در آینده نزدیک است.

وی همچنین از ارتقاء روابط از جمله ایجاد بازارچه های مرزی، تبادلات فرهنگی و دانشجویی، حذف ویزا، سرمایه گذاری مشترک، برقراری خط پرواز مستقیم، تسهیل ترانزیت و حمل و نقل کالا و مسافر و نیز تبادل کالا و خدمات فنی و مهندسی بین ایران و آذربایجان خبر داد.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8556

به "اتصال خط ریلی گیلان به راه آهن جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال خط ریلی گیلان به راه آهن جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید