اتحادیه اروپا اپل را 2 میلیارد دلار جریمه کرد

به گزارش کنفرانس هکا، اتحادیه اروپا امروز خاطرنشان کرد اپل را به علت سوءاستفاده از موقعیت غالب خود در بازار توزیع خدمات استریم موسیقی، به مبلغ 1.8 میلیارد یورو (معادل 2 میلیارد دلار آمریکا) جریمه می نماید. این جریمه به علت قوانین غیرمنصفانه اپ استور است که رقبای اپل موزیک مانند اسپاتیفای را از اطلاع رسانی به کاربران در خصوص روش های جایگزین برای ثبت نام منع می نماید.

اتحادیه اروپا اپل را 2 میلیارد دلار جریمه کرد

اپل با انتشار بیانیه ای تند، این یافته ها را رد نموده و قصد تجدید نظر در این حکم را دارد. اپل می گوید اتحادیه اروپا هیچ مدرکی دال بر آسیب به مصرف کننده پیدا ننموده و واقعیت یک بازار پررونق، رقابتی و با رشد سریع را نادیده می گیرد. این جریمه نتیجه تحقیقات اتحادیه اروپا است که بیش از یک دهه به طول انجامیده. اسپاتیفای اولین شرکتی بود که در سال 2019 شکایت رسمی علیه اپل عنوان نمود. بر اساس حکم کمیسیون اتحادیه اروپا، مبلغ جریمه 2 میلیارد دلاری با عایدی جهانی اپل تناسب دارد و برای ایجاد بازدارندگی لازم است.

اتحادیه اروپا می گوید قوانین اپل مانع از آن شده است که توسعه دهندگان برنامه های استریم موسیقی به کاربران iOS درباره سایر روش های اشتراک در سرویس های خارج از اپ استور، که به لحاظ تئوری می توانند مقرون به صرفه تر باشند، اطلاع دهند؛ چرا که مشمول کارمزد 15 تا 30 درصدی اپل بر خریدهای درون برنامه ای نمی شوند. محدودیت های مذکور، توسعه دهندگان را از اطلاع رسانی به کاربران درباره روش های پرداخت جایگزین، اختلاف قیمت ها و ارائه لینک به وب سایت توسعه دهنده برای خرید اشتراک خارج از اپ استور، منع نموده است.

اتحادیه اروپا می گوید این محدودیت ها به عنوان شرایط تجارت ناعادلانه در نظر گرفته می شوند که آن ها را طبق قوانین اتحادیه اروپا غیرقانونی می سازد. علاوه بر جریمه، اپل ملزم شده است که این محدودیت ها را در آینده حذف کند.

هنوز تعیین نیست که آیا نسخه فعلی قوانین اپ استور از نظر اتحادیه اروپا همچنان نقض قانون تلقی می گردد یا نه. بعلاوه اپل به زودی برای انطباق با قانون بازارهای دیجیتال، شرایط کسب وکار جایگزین توسعه دهنده را در اتحادیه اروپا ارائه خواهد نمود. این امر به طور تئوری آزادی های بیشتری را در اختیار اسپاتیفای و سایر سرویس های موسیقی قرار می دهد.

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15670

به "اتحادیه اروپا اپل را 2 میلیارد دلار جریمه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا اپل را 2 میلیارد دلار جریمه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید